Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pięć osób odpowie za naruszenie przepisów zakazujących przemieszczania się

Policjanci prewencji patrolujący ulice Bartoszyc interweniowali wobec pięciu osób, które nie stosowały się do zasad bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. Teraz odpowiedzą przed sądem.

W czwartek 26 marca 2020 roku w godzinach porannych policjanci prewencji patrolujący ulice Bartoszyc interweniowali wobec osób naruszających przepisy o Ustawy zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz przepisów Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Reczpospolitej Polskiej stanu epidemii.

Interwencja policjantów dotyczyła czterech mężczyzn i jednej kobiety, którzy zlekceważyli wprowadzony 24 marca 2020 roku zakaz przemieszczania się osób na terenie całego kraju i spotkali się na ławce przy ul. Warszawskiej w Bartoszycach. Każda z tych osób poniesie odpowiedzialność prawną za nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa.

Przypominamy!

Od 24 marca do 11 kwietnia 2020 roku obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się osób na terenie całego kraju.

Restrykcje nie dotyczą tylko ściśle określonych sytuacji takich jak:

1. Dojazd do pracy
2. Wolontariat w walce z koronawirusem
3. Załatwianie spraw niezbędnych do życia codziennego

Nadal obowiązują ograniczenia związane z poruszaniem się komunikacją publiczną, zakazem zgromadzeń, zasadami bezpieczeństwa w trakcie uroczystości religijnych oraz szczególne zasady dla osób przebywających w zakładach pracy.

Szczegółowe informacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania można uzyskać na stronie internetowej www.gov.pl

(łg/rj)

Powrót na górę strony