Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli spełnić marzenie Mateusza

Podczas tegorocznych „Dni i Nocy Szczytna” szczycieńscy policjanci pomogli spełnić marzenie 7-letniego Mateusza. Największym marzeniem chłopca jest w przyszłości nosić policyjny mundur. „Piknik Służb Mundurowy”, który miał miejsce w ostatni dzień Dni i Nocy Szczytna był miejscem, gdzie Mateusz mógł choć przez chwilę już teraz poczuć się jak prawdziwy policjant za kierownicą motocykla czy też radiowozu.

7-letni Mateusz, mieszkaniec powiatu pruszkowskiego, od zawsze mówił, że jak dorośnie to będzie policjantem. Na dowód tego, że poważnie myśli o zawodzie policjanta jest fakt, że już teraz posiada „mundur” policyjny. Podczas odbywających się Dni i Nocy Szczytna adept na przyszłego policjanta patrolował ulice strzegąc bezpieczeństwa przebywających na imprezie osób. Ubrany w mundur oraz wyposażony w broń obserwował, czy aby nikt nie łamie prawa. Dodatkowo chcąc zgłębić tajniki pracy policyjnej rozmawiał z funkcjonariuszami policji, którzy zabezpieczali odbywającą się imprezę masową.   

Jednakże to ostatni dzień „Dni i Nocy Szczytna” okazał się najszczęśliwszym dniem dla Mateusza. Wtedy to, podczas „Pikniku Służb Mundurowych”, który zorganizowany został m.in. przez Komendę Powiatową Policji w Szczytnie, miał okazję usiąść za kierownicą oznakowanego policyjnego motocykla oraz radiowozu. Jak powiedziała mama Mateusza, tego dnia jej syn był najszczęśliwszym dzieckiem na świecie, za co na łamach Tygodnika Szczytno w nr 30 - podziękowała szczycieńskim policjantom.

Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie – insp. Radosław Drach postanowił spełnić jeszcze jedno życzenie chłopca. Zaprosił go do jednostki policji, gdzie 7-latek w obecności policjantki kom. Anety Choroszewskiej-Bobińskiej zwiedził miejsce pracy policjantów oraz z bliska obejrzał sprzęt policyjny, który wykorzystywany jest do codziennej służby funkcjonariuszy. Dodatkowo kom. Aneta Choroszewska-Bobińska opowiedziała chłopcu o szczególnej pracy policjantów oraz do czego służy Przyjazny Pokój Przesłuchań. Z kolei dzielnicowy - asp. szt. Dariusz Berendt opowiedział o pracy dzielnicowego, jako policjanta pierwszego kontaktu. Z urządzeniami zainstalowanymi i wykorzystywanymi w radiowozie zapoznał chłopca mł. asp. Michał Szynaka. To właśnie możliwość włączenia sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych w radiowozie sprawiła chłopcu największą frajdę. Przez te kilkanaście minut siedzenia za kierownicą radiowozu 7-letni Mateusz mógł poczuć się jak prawdziwy policjant.

Zarówno na początku spotkania jak i na zakończenie wizyty w jednostce policji I z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie – podinsp. Arkadiusz Napiórkowski zachęcał Mateusza, aby ten realizował swoje marzenia. Dodał również, że  czeka na niego w szeregach policji.

(aw/rj)

Powrót na górę strony