Nietrzeźwi i niebezpieczni
Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drogach nie tylko dla siebie, ale dla całego otoczenia, które mijają jadąc samochodem. Dlatego policjanci nie mają pobłażania wobec takich nieodpowiedzialnych osób. Przekonali się o tym w ostatni weekend m.in. 27-letni mieszkaniec Działdowa i dwaj kierowcy w powiecie iławskim.
Działdowo
W sobotę (11.05.2019) na drodze wojewódzkiej nr 545 na trasie Działdowo – Nidzica w okolicy miejscowości Krasnołąka patrol ruchu drogowego z komendy w Nidzicy w trakcie wykonywania czynności służbowych na miejscu zdarzenia drogowego ujawnił 27-letniego mieszkańca Działdowa, który kierował samochodem osobowym marki VW Passat w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Z uwagi na odniesione w wyniku zdarzenia obrażenia mężczyzna został przewieziony do szpitala w Działdowie na obserwację. Na miejscu czynności prowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza z Działdowa i technik kryminalistyki z Nidzicy. O leżącym w rowie aucie policję poinformował inny kierowca. Policjanci zatrzymali kierującemu volkswagenem prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. Mężczyzna odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi mu m.in. zakaz prowadzenia pojazdów i do 2 lat pozbawienia wolności.
Iława
Podczas minionego weekendu (11-12.05.2019) Iławscy policjanci po raz kolejny zorganizowali działania „Alkohol i Narkotyki”. Policyjna akcja miała na celu głównie wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości lub będących pod działaniem środków odurzających. W trakcie działań skontrolowali 773 pojazdy i ich kierowców. W tym gronie znalazł się niestety 43–latek, który kierował citroenem mając 0,8 promila alkoholu w organizmie oraz 53–latek, który kierował fordem mając 2,2 promila alkoholu w organizmie. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Susz nie posiada również uprawnień do kierowania pojazdem.
Przypominamy!
Każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie stanowi jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego policjanci nie mają pobłażania wobec nieodpowiedzialnych nietrzeźwych kierowców, którzy swoją lekkomyślnością doprowadzają do tragicznych w skutkach zdarzeń na drogach.
(lm/jk/tm)