Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkoda Ciebie na takie patoklimaty! – warmińsko-mazurscy policjanci zainaugurowali kampanię „Narkotyki i dopalacze zabijają”

Dzisiejszy ranek w wielu miejscach rozpoczął się wyjątkowo. Warmińsko-mazurscy policjanci zainaugurowali kampanię „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Spotkaniom profilaktycznym z dziećmi i młodzieżą szkolną przyświecał jeden cel. Uświadomienie młodym ludziom zagrożeń związanych z zażywaniem środków odurzających. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty! To hasło, które było myślą przewodnią rozmów przedstawicieli policji oraz stacji sanitarno-epidemiologicznych z uczniami szkół podstawowych oraz średnich.

Dzisiaj na terenie województwa warmińsko-mazurskiego zainaugurowano kampanię o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt.  „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Hasło kampanii jest jednoznaczne i dobitnie oddaje jej przesłanie: Szkoda Ciebie na takie patoklimaty! Odbiorcami akcji są młodzi ludzie, niejednokrotnie narażeni na zagrożenia związane z eksperymentowaniem, czy też zażywaniem narkotyków lub dopalaczy.

Kampania została opracowana  w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. Jej realizacja przewidziana jest do końca br.

Warmińsko-mazurscy policjanci wraz z pracownikami stacji sanitarno-epidemiologicznych, spotkali się z dziećmi i młodzieżą szkolną. Funkcjonariusze każdej z komend miejskich oraz powiatowych zainaugurowali kampanię, prezentując dedykowany jej spot filmowy, a także przypominając społecznościom lokalnym o odpowiedzialności prawnej, karnej oraz społecznej, stanowiących nieodzowną konsekwencję zażywania środków odurzających.

O godzinie 11.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Olsztynie, dzięki uprzejmości kadry kierowniczej oraz pedagogicznej szkoły, odbyła się wojewódzka inauguracja kampanii  „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

  • Inauguracja kampanii Narkotyki i dopalacze zabijają - spotkanie w klasie szkolnej policjantki i przedstawicieli Sanepidu z młodzieżą
    Inauguracja kampanii Narkotyki i dopalacze zabijają
  • Inauguracja kampanii Narkotyki i dopalacze zabijają - spotkanie w klasie szkolnej policjantki i przedstawicieli Sanepidu z młodzieżą
    Inauguracja kampanii Narkotyki i dopalacze zabijają
  • Inauguracja kampanii Narkotyki i dopalacze zabijają - zdjęcie grupowe młodzieży z policjantką i młodzieżą szkolną
    Inauguracja kampanii Narkotyki i dopalacze zabijają

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wraz z przedstawicielami Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie oraz Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie zwrócili się do uczniów z apelem o to, by dokonywali w swoim życiu wyborów właściwych i ukierunkowanych na poszanowanie własnego zdrowia i niejednokrotnie życia.

Dorośli przypomnieli młodzieży jak drastycznie może wpłynąć na ich dalszy los chęć eksperymentowania z narkotykami oraz dopalaczami, które tylko pozornie mogą dawać zadowolenie. W konsekwencji uzależniają i odbierają wolność decydowania o samym sobie.

Inauguracja kampanii odbyła się także w jednostkach powiatowych w regionie:

esz/in

Powrót na górę strony