Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Policjanci Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej w Olsztynie „SpoKREWnieni służbą” z żołnierzami

Dziś w Olsztynie kilkudziesięciu funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych oddało krew w ramach ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni Służbą”, nad którą patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Obrony Narodowej.

Zbiórka krwi w ramach akcji „ SpoKREWnieni Służbą”  trwa od 1 marca br., czyli Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Jej celem jest złożenie hołdu bohaterom antykomunistycznego podziemia. Patronat nad ogólnopolską akcją objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Obrony Narodowej. Choć zgodnie z nazwą akcji, ma ona mobilizować w tym czasie w głównej mierze mundurowych, to nic nie stoi na przeszkodzie, by drogocenny dar w postaci własnej krwi, złożyli wszyscy, którzy chcą w ten sposób pomóc innym. Do akcji włączyły się praktycznie wszystkie jednostki policji garnizonu warmińsko-mazurskiego. Zbiórki prowadzone są w różnych terminach, w wielu miastach naszego regionu.

Dziś do akcji dołączyli policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej i pracownicy cywilni 22 Wojskowego Oddziału Gospodarczego.

Tylko w ciągu kilku godzin zebrano ponad 12 litrów krwi. Ten życiodajny płyn trafi do potrzebujących – chorym i ofiarom wypadków.

Jeden z policjantów - podinsp. Mariusz Lis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie dzisiejszą donacją przekroczył 12 litrów oddanej krwi, a tym samym otrzyma srebrną odznakę Honorowego Dawcy Krwi.

Zachęcamy wszystkich do podzielenia się życiodajnym płynem! "SpoKREWnieni służbą" na Warmii i Mazurach.

mk/in

Powrót na górę strony