Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olecko: Trzy miesiące aresztu za oszustwo i płacenie fałszywymi banknotami

Oleccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy oszukali kobietę, a następnie zapłacili jej za laptopa podrobionymi banknotami. Do policyjnego aresztu trafili Waldemar K. oraz Karol G. mieszkańcy Gołdapi. W konsekwencji podjętych działań prokurator przedstawił wspólnikom zarzut oszustwa i puszczenia w obieg fałszywych środków płatniczych. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Oleccy kryminalni prowadząc czynności służbowe w sprawie oszustwa przy kupnie laptopa wytypowali krąg osób podejrzanych. W miniony wtorek 15 kwietnia br funkcjonariusze zatrzymali do wyjaśnienia 40-letniego Waldemara K. oraz 18-letniego Karola G. mieszkańców Gołdapi. Jak ustalili policjanci pracujący nad tą sprawą, wspólnicy pod koniec marca w Olecku oszukali jedną z mieszkanek miasta. Kupili od niej komputer, za który zapłacili fałszywymi pieniędzmi. Wszystkie podrobione banknoty posiadały ten sam numer seryjny i zostały wyprodukowane domową metodą przy użyciu drukarki laserowej. Ponadto w trakcie prowadzonego pod nadzorem oleckiej prokuratury śledztwa podejrzany Waldemar K. usłyszał dodatkowe zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej i gróźb karalnych.
Podczas przesłuchań zatrzymany Karol G przyznał się do winy. Natomiast Waldemar K. zaprzeczył, że ma jakikolwiek związek z tą sprawą. Wczoraj postanowieniem sądu został on aresztowany i najbliższe 3 miesiące spędzi w izolacji. Policjanci nie kończą jeszcze tego postępowania i zapowiadają kolejne zarzuty w tej sprawie.
Za wprowadzenie do obiegu fałszywych banknotów grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.
Przypominamy, że od kwietnia 2014 roku Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu banknoty 10, 20, 50, 100 złotych ze zmodernizowanymi zabezpieczeniami. Banknot o nominale 200 zł obecnie pozostaje bez zmian. Wszystkie dotychczasowe banknoty pozostają ważne bezterminowo.
Więcej informacji na ten temat na stronie www.nbp.pl/bezpiecznepieniadze


tj/af

Powrót na górę strony