Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Morąg: Kradli akumulatory zasilające sygnalizację świetlną. Usłyszeli zarzuty

Policjanci z Morąga zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 21 do 22 lat podejrzanych o włamania do skrzynek sygnalizacji oświetleniowej przy remontowanej drodze. Kradli stamtąd akumulatory, zasilające drogowe urządzenia ostrzegawcze. Cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Od kilku tygodni trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 519 na odcinku Morąg - Małdyty. Na długości 14 kilometrów wykonywane są prace drogowe, w wyniku których w kilku miejscach wprowadzono urządzenia ostrzegające sterowane sygnalizacją świetlną. To właśnie sygnalizatory, a dokładniej umieszczone w nich akumulatory, stały się obiektem zainteresowania sprawców.

W okresie ostatnich kilku tygodni pod osłoną nocy zostały skradzione dwa takie akumulatory, których wartość została oszacowana na blisko 3 tysiące złotych.

Policjanci z Morąga 13 sierpnia br. zatrzymali podejrzanych o te przestępstwa podczas kolejnej próby kradzieży. Okazali się nimi dwaj 21-latkowie oraz ich o rok starszy kolega. Są to mieszkańcy województwa pomorskiego.

Wszystkim zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty w tej sprawie. Za popełnione przestępstwa grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie szczegóły tych zdarzeń. Do tego czasu mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem.

jk/in

 

Powrót na górę strony