Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warm.: Grożąc nożem, zabrał pokrzywdzonemu 100 złotych. 34-latek odpowie za rozbój

Na wniosek policjantów i prokuratora, Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim tymczasowo aresztował 34-latka podejrzanego o rozbój. Mężczyzna napadł na mieszkańca miasta i grożąc mu użyciem noża zabrał 100 złotych. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę. 34-latek jest znany miejscowym funkcjonariuszom. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 15 lat więzienia.

W miniony wtorek przed godziną 13.00 oficer dyżurny lidzbarskiej policji odebrał zgłoszenie o rozboju. Z relacji zgłaszającego wynikało, że podszedł do niego młody mężczyzna i grożąc mu użyciem noża zażądał pieniędzy. Kiedy pokrzywdzony odmówił, napastnik zaczął szarpać go za odzież i wyrwał mu z kieszeni spodni portfel, zabierając 100 złotych. 

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego lidzbarskiej komendy jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali podejrzanego o rozbój 34-latka. Mężczyzna znany jest lidzbarskim policjantom. Kryminalni zabezpieczyli też nóż, którym napastnik miał się posługiwać. Podczas przesłuchania 34-latek przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Decyzją sądu mieszkaniec miasta został tymczasowo aresztowany. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Mężczyźnie grozi kara nawet 15 lat więzienia.

mk/in

  • Przesłuchanie podejrzanego o rozbój
    Przesłuchanie podejrzanego o rozbój

Film Prowadzenie podejrzanego o rozbój

Opis filmu: Prowadzenie podejrzanego o rozbój

Pobierz plik Prowadzenie podejrzanego o rozbój (format mp4 - rozmiar 2.18 MB)

Powrót na górę strony