Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztynek: 13 i 14-latkowie trzy razy kładli na tory kołki i drabinę. Za próbę doprowadzenia do katastrofy pociągów trafią przed sąd

Pięciu nieletnich zatrzymanych przez funkcjonariuszy SOK odpowie przed sądem rodzinnym za trzykrotną próbę spowodowania katastrofy w ruchu kolejowym. 13 i 14-latkowie układali na torach drewniane kołki i drabinę, czym mogli doprowadzić do tragedii. Na szczęście za każdym razem obsługa pociągów zdążyła w porę zobaczyć przeszkody i je usunąć. Skończyło się na opóźnieniu składów. Na pytanie dlaczego nastolatkowie kładli na torach niebezpieczne elementy, policjanci usłyszeli odpowiedź – to była zabawa.

Wczoraj na szlaku kolejowym Sząbruk – Unieszewo doszło do nagłego zatrzymania się trzech pociągów osobowych. Powodem były za każdym razem drewniane, masywne przeszkody ułożone na torach. W związku z tym, że sytuacja powtórzyła się trzykrotnie w krótkich odstępach czasu, konduktorzy poinformowali Służbę Ochrony Kolei. Ta o godzinie 18.00 zatrzymała na terenie gminy Gietrzwałd w pobliżu torów pięciu nieletnich. Chłopcy w wieku 13 i 14 lat przyznali się, że to oni układali na torach drewniane kołki oraz drabinę. Według nich była to tylko zabawa, na której pomysł wpadł jeden z nich. 

Na szczęście żaden z pociągów osobowych nie wykoleił się, w porę zahamował, a obsługa usuwała przeszkody. Wszystko zakończyło się jedynie na opóźnieniu trzech kursów.

Piątka 13 i 14-latków trafiła w ręce policjantów. Nieletni zostali rozpytani i przekazani rodzicom. W najbliższym czasie wszyscy staną przed sądem, ponieważ to, co zrobili mogło spowodować katastrofę zagrażającą życiu i zdrowiu wielu osób podróżujących tymi pociągami.

mp/af

Powrót na górę strony