Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Mieli cofnięte uprawnienia, a wsiedli za kierownicę – grożą im 2 lata więzienia

Na karę nawet 2 lat pozbawienia wolności naraziło się dwóch mężczyzn, którzy pomimo cofniętych uprawnień wsiedli za kierownicę samochodu. Jeden z nich uderzył w ogrodzenie posesji i uciekł, drugi został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów po informacji od kobiety, że krajową 7 jedzie audi, którego kierowca stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Jak się okazało, obaj mieli cofnięte uprawnienia. Po zmianie przepisów, od 18 maja br. wszyscy, którzy mając cofnięte uprawnienia wsiądą za kierownicę, odpowiedzą za przestępstwo.

Oficer dyżurny ostródzkiej komendy został powiadomiony, że na terenie gminy Miłomłyn kierowca forda wjechał samochodem w ogrodzenie posesji i uciekł. Policjanci dzięki pomocy świadków zdarzenia szybko ustalili, kto siedział za kierownicą forda. Okazało się, że to mieszkaniec tej samej gminy, który jechał samochodem pomimo cofniętych wcześniej uprawnień. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty, do których się przyznał. 21-latek złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Kolejnego kierowcę policjanci zatrzymali wczoraj przed godziną 23.00 po informacji, jaka oficer dyżurny otrzymał od kobiety. Powiedziała ona, że krajową 7 jedzie audi, którego kierowca stwarza zagrożenie na drodze. Na miejsce natychmiast dotarli funkcjonariusze, którzy zatrzymali 25-letniego kierowcę do kontroli drogowej. Okazało się, że mieszkaniec Torunia jechał audi pomimo cofniętych uprawnień do kierowania.

Policjanci przypominają, że od 18 maja tego roku w związku z wejściem w życie nowych przepisów w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym, zaostrzone zostały przepisy wobec kierowców, którzy dalej kierują pojazdem pomimo cofnięcia im uprawnień w drodze decyzji administracyjnej. Zgodnie z nowymi przepisami, kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd, nie mając do tego uprawnienia, które utracił w związku z uprzednim orzeczeniem środka karnego, o którym mowa w art. 39 pkt. 3, w warunkach określonych w art. 42 § 2-4 podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Powrót na górę strony