Tag seniorka
Rozmiar czcionki
- Szczęśliwy finał poszukiwań 88-latki z Sępopola Poszukiwania, które policjanci prowadzili za 88-latką z Sępopola nie wyglądały obiecująco. Rodzina zawiadomiła policjantów o zaginięciu seniorki dopiero po ponad 11 godzinach od czasu ostatniego kontaktu z kobietą. Była już noc, gdy rozpoczęły się poszukiwania. Kontynuowano je od świtu. Policjantom pomagali w tym, strażacy i funkcjonariusze straży granicznej, pomógł też… 11-letni chłopiec, który przekazał służbom istotne informacje. Szczęśliwy finał poszukiwań ucieszył każdego, kto brał w nich udział, czy choćby tylko słyszał o akcji poszukiwawczej.
- Szczytno: Dzięki reakcji świadka i interwencji policjantów 83-latka wróciła do domu 30-letni mieszkaniec Szczytna jadąc nocą ulicami miasta, zobaczył bosą kobietę, która szła ubrana jedynie w piżamę. Wezwał na miejsce policjantów, którzy pomimo trudności z nawiązaniem logicznego kontaktu z kobietą, zdołali ustalić jej tożsamość i przekazać bezpiecznie rodzinie.
- Szybka reakcja i czujność uratowały 75-letnią seniorkę Wystarczył jeden telefon, by pomóc seniorce. Taksówkarz zareagował na zachowanie kobiety, która zamówiła kurs do sąsiedniej miejscowości. Okazało się, że kobieta ma problemy z pamięcią, a opiekunowie już zgłosili jej zaginięcie.
- Troska mieszkańca i działania policjantów pomogły starszej kobiecie wrócić nocą do domu Empatią i troską wykazał się mieszkaniec gminy Ełk, który nocą zaopiekował się starszą kobietą. Seniorka zabłądziła i nie mogła trafić do domu, dlatego mężczyzna przywiózł ją do komendy. Policjanci ustalili dane kobiety i odwieźli 88-latkę do domu.
- Tym razem pomocy potrzebowała starsza pani. Dzięki policjantom dotarła bezpiecznie do domu Dyżurny węgorzewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o starszej kobiecie, która cierpi na zanik pamięci i ma problem z powrotem do domu. Jej losem zainteresowała się mieszkanka Węgorzewa, do której zapukała starsza pani z informacją, że już wróciła do domu. Kobieta wezwała na pomoc policję. Funkcjonariusze szybko ustaliły, gdzie mieszka seniorka i przekazali ją w bezpieczne ręce.
- Uwaga! Oszuści uaktywnili się Oszuści w swoim działaniu często na swoje ofiary wybierają osoby, którym najtrudniej jest się przed nimi samodzielnie obronić. Żerują także na nadmiernej ufności i dobrym sercu seniorów. Ostrzegamy przed oszustwami „na policjanta”. Niestety nasz apel nie trafia do wszystkich. Dwie seniorki straciły swoje oszczędności. Łącza suma strat to 44 tysięcy złotych. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność podczas kontaktów telefonicznych z nieznajomymi.
- W poszukiwaniu zegarmistrza 96-latka przeszła 10 km. Policjanci zadbali o jej bezpieczny powrót Do ełckiej komendy przyszła seniorka. Szybko zwrócił na nią uwagę oficer dyżurny jednostki. Ustalił, że kobieta ma 96-lat i szukała w mieście zegarmistrza, a do Ełku przyszła piechotą z sąsiedniej miejscowości oddalonej o … 10 km. Kobieta chciała już wracać, dlatego policjanci, w trosce o bezpieczeństwo seniorki, odwieźli ją do domu. Apelujemy do opiekunów osób starszych, aby w trudzie codziennych obowiązków nie zapominali o ich potrzebach i ich bezpieczeństwie, zwłaszcza w porze jesiennej i zimowej.
- Węgorzewo: Seniorka podziękowała policjantom wydziału prewencji ,,Policjanci cechowali się profesjonalizmem, empatią i zrozumieniem drugiego człowieka”- takie słowa można przeczytać w liście, który przekazała Komendantowi Powiatowemu Policji w Węgorzewie pewna seniorka. Celem jej wizyty w komendzie było podziękowanie policjantom, którzy kilka dni wcześniej odzyskali skradziony jej portfel wraz z pieniędzmi i dokumentami. Mieszkanka Węgorzewa w rozmowie z komendantem nie kryła słów uznania i wdzięczności dla interweniujących funkcjonariuszy.
- Weszli do mieszkania przez okno i uratowali chorą kobietę. Pilna interwencja elbląskich policjantów Elbląscy policjanci uratowali życie 61-latki. Jako pierwsi dotarli do mieszkania, weszli przez uchylone okno i dostali się do łazienki, gdzie leżała kobieta. Byli przy niej do przyjazdu karetki. Niewykluczone, że doznała udaru mózgu. W chwili obecnej przebywa w szpitalu i jest pod opieką lekarzy.
- Wykorzystał dobre serce 82-latki. Poprosił o pomoc, a następnie ją okradł Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi powiatu braniewskiego. Policjanci ustalili, że podejrzany najpierw poprosił 82-latkę o opatrzenie skaleczonej dłoni, a następnie ukradł jej torebkę. Straty pokrzywdzona wyceniła na ponad 900 złotych.
Szczęśliwy finał poszukiwań 88-latki z Sępopola
Poszukiwania, które policjanci prowadzili za 88-latką z Sępopola nie wyglądały obiecująco. Rodzina zawiadomiła policjantów o zaginięciu seniorki dopiero po ponad 11 godzinach od czasu ostatniego kontaktu z kobietą. Była już noc, gdy rozpoczęły się poszukiwania. Kontynuowano je od świtu. Policjantom pomagali w tym, strażacy i funkcjonariusze straży granicznej, pomógł też… 11-letni chłopiec, który przekazał służbom istotne informacje. Szczęśliwy finał poszukiwań ucieszył każdego, kto brał w nich udział, czy choćby tylko słyszał o akcji poszukiwawczej.
Szczytno: Dzięki reakcji świadka i interwencji policjantów 83-latka wróciła do domu
30-letni mieszkaniec Szczytna jadąc nocą ulicami miasta, zobaczył bosą kobietę, która szła ubrana jedynie w piżamę. Wezwał na miejsce policjantów, którzy pomimo trudności z nawiązaniem logicznego kontaktu z kobietą, zdołali ustalić jej tożsamość i przekazać bezpiecznie rodzinie.
Szybka reakcja i czujność uratowały 75-letnią seniorkę
Wystarczył jeden telefon, by pomóc seniorce. Taksówkarz zareagował na zachowanie kobiety, która zamówiła kurs do sąsiedniej miejscowości. Okazało się, że kobieta ma problemy z pamięcią, a opiekunowie już zgłosili jej zaginięcie.
Troska mieszkańca i działania policjantów pomogły starszej kobiecie wrócić nocą do domu
Empatią i troską wykazał się mieszkaniec gminy Ełk, który nocą zaopiekował się starszą kobietą. Seniorka zabłądziła i nie mogła trafić do domu, dlatego mężczyzna przywiózł ją do komendy. Policjanci ustalili dane kobiety i odwieźli 88-latkę do domu.
Tym razem pomocy potrzebowała starsza pani. Dzięki policjantom dotarła bezpiecznie do domu
Dyżurny węgorzewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o starszej kobiecie, która cierpi na zanik pamięci i ma problem z powrotem do domu. Jej losem zainteresowała się mieszkanka Węgorzewa, do której zapukała starsza pani z informacją, że już wróciła do domu. Kobieta wezwała na pomoc policję. Funkcjonariusze szybko ustaliły, gdzie mieszka seniorka i przekazali ją w bezpieczne ręce.
Uwaga! Oszuści uaktywnili się
Oszuści w swoim działaniu często na swoje ofiary wybierają osoby, którym najtrudniej jest się przed nimi samodzielnie obronić. Żerują także na nadmiernej ufności i dobrym sercu seniorów. Ostrzegamy przed oszustwami „na policjanta”. Niestety nasz apel nie trafia do wszystkich. Dwie seniorki straciły swoje oszczędności. Łącza suma strat to 44 tysięcy złotych. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność podczas kontaktów telefonicznych z nieznajomymi.
W poszukiwaniu zegarmistrza 96-latka przeszła 10 km. Policjanci zadbali o jej bezpieczny powrót
Do ełckiej komendy przyszła seniorka. Szybko zwrócił na nią uwagę oficer dyżurny jednostki. Ustalił, że kobieta ma 96-lat i szukała w mieście zegarmistrza, a do Ełku przyszła piechotą z sąsiedniej miejscowości oddalonej o … 10 km. Kobieta chciała już wracać, dlatego policjanci, w trosce o bezpieczeństwo seniorki, odwieźli ją do domu. Apelujemy do opiekunów osób starszych, aby w trudzie codziennych obowiązków nie zapominali o ich potrzebach i ich bezpieczeństwie, zwłaszcza w porze jesiennej i zimowej.
Węgorzewo: Seniorka podziękowała policjantom wydziału prewencji
,,Policjanci cechowali się profesjonalizmem, empatią i zrozumieniem drugiego człowieka”- takie słowa można przeczytać w liście, który przekazała Komendantowi Powiatowemu Policji w Węgorzewie pewna seniorka. Celem jej wizyty w komendzie było podziękowanie policjantom, którzy kilka dni wcześniej odzyskali skradziony jej portfel wraz z pieniędzmi i dokumentami. Mieszkanka Węgorzewa w rozmowie z komendantem nie kryła słów uznania i wdzięczności dla interweniujących funkcjonariuszy.
Weszli do mieszkania przez okno i uratowali chorą kobietę. Pilna interwencja elbląskich policjantów
Elbląscy policjanci uratowali życie 61-latki. Jako pierwsi dotarli do mieszkania, weszli przez uchylone okno i dostali się do łazienki, gdzie leżała kobieta. Byli przy niej do przyjazdu karetki. Niewykluczone, że doznała udaru mózgu. W chwili obecnej przebywa w szpitalu i jest pod opieką lekarzy.
Wykorzystał dobre serce 82-latki. Poprosił o pomoc, a następnie ją okradł
Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi powiatu braniewskiego. Policjanci ustalili, że podejrzany najpierw poprosił 82-latkę o opatrzenie skaleczonej dłoni, a następnie ukradł jej torebkę. Straty pokrzywdzona wyceniła na ponad 900 złotych.