Tag seniorka
Rozmiar czcionki
- Pomogli seniorom bezpiecznie wrócić do domu Czasami zdarza się tak, że człowieka zawodzi pamięć, gubi orientację w terenie i trudno mu odnaleźć drogę do domu. Niekiedy winne jest temu zmienne otoczenie, zmęczenie organizmu albo choroba, która płata figle umysłowi. Gdy dotyczy to seniorów, to każda minuta może mieć znaczenie, by odnaleźć ich całych i zdrowych. Policjanci z Kętrzyna i Olsztyna skutecznie interweniowali w takich sprawach, dzięki czemu dwójka seniorów wróciła do swoich bliskich.
- Pozbawił seniorkę posiłku. Odpowie za kradzież Usługi i usługodawcy dostosowują się do realiów, w jakich przyszło nam wszystkim żyć. Dlatego dostawy przygotowanego jedzenia pod drzwi mieszkania to dzisiaj normalny widok. Tym sposobem posiłki są dostarczane nie tylko do osób, które je zamawiają okazjonalnie, ale również osobom starszym i schorowanym, które nie mają możliwości zapewnić sobie pokarmu w inny sposób. Niestety znajdują się osoby, które nie mają skrupułów i wykorzystują ten fakt dla własnej korzyści.
- Seniorka mogła stracić wszystkie oszczędności. Pracownice banku udaremniły oszustwo. Podziękował im komendant Dzięki czujności pracownic banku pewna 80-latka nie padła ofiarą oszusta podającego się za policjanta. Po zachowaniu seniorki oraz odbieranych przez nią połączeniach telefonicznych domyśliły się, że wizyta starszej pani w placówce może mieć związek z działaniem przestępców. Szybko o swoich podejrzeniach poinformowały policjantów i uchroniły seniorkę przed utratą oszczędności. Za wzorową postawę i udaremnienie oszustwa słowa uznania i podziękowania pracownicom banku osobiście przekazał Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie.
- Seniorka oszukana metodą „na policjanta” Ostrzegamy przed oszustwami „na policjanta”. Niestety nasz apel nie trafia do wszystkich. 80-latka uwierzyła w legendę oszustów i przekazała im prawie 100 tysięcy złotych. Przypominany! Policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie! Po raz kolejny apelujemy o ostrożność podczas kontaktów telefonicznych z nieznajomymi.
- Seniorka straciła ponad 35 tys. złotych po telefonie od fałszywego wnuczka 87-letnia mieszkanka powiatu ełckiego została oszukana metodą „na wnuczka”. Wykorzystując podeszły wiek seniorki oraz jej dobre serce przestępcy przekonali ją, że wnuk spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy. Kobieta przekazała rzekomemu adwokatowi, który do niej się zgłosił swoje oszczędności – ponad 35 tys. złotych. Policjanci pracują w sprawie tego zdarzenia.
- Seniorka straciła przytomność. Pomoc nadeszła w samą porę Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, będąc na służbie w Ełku, nie mogli nawiązać kontaktu ze starszą kobietą objętą kwarantanną. Gdy w końcu do niej dotarli okazało się, że samotnie mieszkająca kobieta bardzo źle się czuje i traci przytomność. Policjanci wezwali do niej pogotowie ratunkowe, dzięki czemu w porę otrzymała pomoc.
- Seniorka uwierzyła w legendę oszustów – straciła swoje oszczędności Oszuści w swoim działaniu często na swoje ofiary wybierają osoby, którym najtrudniej jest się przed nimi samodzielnie obronić. Żerują także na nadmiernej ufności i dobrym sercu seniorów. Przekonała się o tym 77-letnia mieszkanka Olsztyna, która myśląc, że pomaga swojej rodzinie, przekazała przestępcom 23 tysiące złotych.
- Szczęśliwie „trafiła w ręce policjantów”. Wcześniej straciła orientację i nie mogła trafić do domu Ciemno i mroźno, a dokoła tylko śnieg. W takich warunkach nie trudno stracić orientację w terenie. Związane z tym niepokojące zgłoszenie odebrał bartoszycki oficer dyżurny policji. Dzwoniła kobieta ze… Śląska. Okazało się, że chodziło o matkę zgłaszającej, która wracała pieszo od znajomego z Dwórzna do swojego domu. W dotarciu do celu musieli pomóc jej policjanci, bo kobieta zgubiła się i nie wiedziała gdzie jest. Dyżurny pozostawał w kontakcie z kobietą i szukającymi ją policjantami. Polecił im włączyć sygnały świetlne, których wypatrywała kobieta. Po kilkunastu minutach trafiła w ręce policjantów, a później do domu.
- Szczęśliwy finał poszukiwań 83-letniej grzybiarki Pomyślnie zakończyły się poszukiwania 83-letniej mieszkanki powiatu ełckiego, która poszła do lasu na grzyby i zabłądziła. Kobieta została dostrzeżona przez pilota drona Mazurskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej w zakrzewionym, bagnistym terenie.
- Szczęśliwy finał poszukiwań 87-latki Sprawne działania poszukiwawcze giżyckich policjantów przyczyniły się do szybkiego odnalezienia 87-latki. Kobieta pod nieuwagę domowników wyszła nocą z domu. Z uwagi na stan jej zdrowia oraz nieadekwatny do pory roku ubiór istniało bardzo duże zagrożenie dla jej zdrowia i życia. Policjanci znaleźli seniorkę kilkadziesiąt metrów od domu, stojącą bez kurtki i jednego buta wśród zarośli. 86-latka została natychmiast przeniesiona do domu i przekazana medykom.
Pomogli seniorom bezpiecznie wrócić do domu
Czasami zdarza się tak, że człowieka zawodzi pamięć, gubi orientację w terenie i trudno mu odnaleźć drogę do domu. Niekiedy winne jest temu zmienne otoczenie, zmęczenie organizmu albo choroba, która płata figle umysłowi. Gdy dotyczy to seniorów, to każda minuta może mieć znaczenie, by odnaleźć ich całych i zdrowych. Policjanci z Kętrzyna i Olsztyna skutecznie interweniowali w takich sprawach, dzięki czemu dwójka seniorów wróciła do swoich bliskich.
Pozbawił seniorkę posiłku. Odpowie za kradzież
Usługi i usługodawcy dostosowują się do realiów, w jakich przyszło nam wszystkim żyć. Dlatego dostawy przygotowanego jedzenia pod drzwi mieszkania to dzisiaj normalny widok. Tym sposobem posiłki są dostarczane nie tylko do osób, które je zamawiają okazjonalnie, ale również osobom starszym i schorowanym, które nie mają możliwości zapewnić sobie pokarmu w inny sposób. Niestety znajdują się osoby, które nie mają skrupułów i wykorzystują ten fakt dla własnej korzyści.
Seniorka mogła stracić wszystkie oszczędności. Pracownice banku udaremniły oszustwo. Podziękował im komendant
Dzięki czujności pracownic banku pewna 80-latka nie padła ofiarą oszusta podającego się za policjanta. Po zachowaniu seniorki oraz odbieranych przez nią połączeniach telefonicznych domyśliły się, że wizyta starszej pani w placówce może mieć związek z działaniem przestępców. Szybko o swoich podejrzeniach poinformowały policjantów i uchroniły seniorkę przed utratą oszczędności. Za wzorową postawę i udaremnienie oszustwa słowa uznania i podziękowania pracownicom banku osobiście przekazał Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie.
Seniorka oszukana metodą „na policjanta”
Ostrzegamy przed oszustwami „na policjanta”. Niestety nasz apel nie trafia do wszystkich. 80-latka uwierzyła w legendę oszustów i przekazała im prawie 100 tysięcy złotych. Przypominany! Policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie! Po raz kolejny apelujemy o ostrożność podczas kontaktów telefonicznych z nieznajomymi.
Seniorka straciła ponad 35 tys. złotych po telefonie od fałszywego wnuczka
87-letnia mieszkanka powiatu ełckiego została oszukana metodą „na wnuczka”. Wykorzystując podeszły wiek seniorki oraz jej dobre serce przestępcy przekonali ją, że wnuk spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy. Kobieta przekazała rzekomemu adwokatowi, który do niej się zgłosił swoje oszczędności – ponad 35 tys. złotych. Policjanci pracują w sprawie tego zdarzenia.
Seniorka straciła przytomność. Pomoc nadeszła w samą porę
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, będąc na służbie w Ełku, nie mogli nawiązać kontaktu ze starszą kobietą objętą kwarantanną. Gdy w końcu do niej dotarli okazało się, że samotnie mieszkająca kobieta bardzo źle się czuje i traci przytomność. Policjanci wezwali do niej pogotowie ratunkowe, dzięki czemu w porę otrzymała pomoc.
Seniorka uwierzyła w legendę oszustów – straciła swoje oszczędności
Oszuści w swoim działaniu często na swoje ofiary wybierają osoby, którym najtrudniej jest się przed nimi samodzielnie obronić. Żerują także na nadmiernej ufności i dobrym sercu seniorów. Przekonała się o tym 77-letnia mieszkanka Olsztyna, która myśląc, że pomaga swojej rodzinie, przekazała przestępcom 23 tysiące złotych.
Szczęśliwie „trafiła w ręce policjantów”. Wcześniej straciła orientację i nie mogła trafić do domu
Ciemno i mroźno, a dokoła tylko śnieg. W takich warunkach nie trudno stracić orientację w terenie. Związane z tym niepokojące zgłoszenie odebrał bartoszycki oficer dyżurny policji. Dzwoniła kobieta ze… Śląska. Okazało się, że chodziło o matkę zgłaszającej, która wracała pieszo od znajomego z Dwórzna do swojego domu. W dotarciu do celu musieli pomóc jej policjanci, bo kobieta zgubiła się i nie wiedziała gdzie jest. Dyżurny pozostawał w kontakcie z kobietą i szukającymi ją policjantami. Polecił im włączyć sygnały świetlne, których wypatrywała kobieta. Po kilkunastu minutach trafiła w ręce policjantów, a później do domu.
Szczęśliwy finał poszukiwań 83-letniej grzybiarki
Pomyślnie zakończyły się poszukiwania 83-letniej mieszkanki powiatu ełckiego, która poszła do lasu na grzyby i zabłądziła. Kobieta została dostrzeżona przez pilota drona Mazurskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej w zakrzewionym, bagnistym terenie.
Szczęśliwy finał poszukiwań 87-latki
Sprawne działania poszukiwawcze giżyckich policjantów przyczyniły się do szybkiego odnalezienia 87-latki. Kobieta pod nieuwagę domowników wyszła nocą z domu. Z uwagi na stan jej zdrowia oraz nieadekwatny do pory roku ubiór istniało bardzo duże zagrożenie dla jej zdrowia i życia. Policjanci znaleźli seniorkę kilkadziesiąt metrów od domu, stojącą bez kurtki i jednego buta wśród zarośli. 86-latka została natychmiast przeniesiona do domu i przekazana medykom.