Tag węgorzewo
Rozmiar czcionki
- Region: Dzień kobiet przygotowany przez policjantów z województwa warmińsko mazurskiego Policjanci z województwa warmińsko – mazurskiego postanowili uczcić Dzień Kobiet w sposób szczególny. Oto kilka przykładów w jaki sposób funkcjonariusze polskiej Policji w naszym regionie podziękowali Paniom w dniu ich święta.
- Szczytno, Węgorzewo: Dzielnicowi w służbie społeczeństwu Jednym z głównych zadań dzielnicowego jest inicjowanie i uczestniczenie w spotkaniach z mieszkańcami swojego rewiru. Policjant z komendy w Węgorzewie udzielał porad jak nie stać się ofiarą oszustów oraz prezentował mobilną aplikację Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie zabrakło również zagadnień związanych z bezpieczeństwem osób pieszych oraz kierujących w ruchu drogowym. Natomiast dzielnicowy ze Szczytna uczestniczył w spotkaniu z rodzicami, zorganizowane przez szkolnych pedagogów, które poświęcone było uwrażliwieniu rodziców na występujące wśród młodzieży zagrożenia.
- Uwaga na oszustów metodą „na serwisanta terminali płatniczych” Policjanci apelują do pracowników sklepów, stacji benzynowych oraz innych placówek handlowych i usługowych - uważajmy na oszustów, podających się za serwisantów terminali płatniczych. Pamiętajmy - serwisanci nie aktualizują oprogramowania podczas rozmowy przez telefon!
- Węgorzewo: "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny" – dzielnicowy i strażak w Szkole Podstawowej W Szkole Podstawowej w Pozezdrzu, odbyło się spotkanie uczniów z dzielnicowym z węgorzewskiej komendy oraz strażakiem ze Straży Pożarnej w Węgorzewie. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać w codziennym życiu. Spotkanie odbyło się ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.
- Węgorzewo: "My Czuwamy Ty Wypoczywasz" – policjanci w służbie na wodzie Węgorzewscy policjanci od początku maja br. pełnią służbę na wodzie. Jak co roku funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających na wodach powszechnie dostępnych, a w szczególności na jeziorach: Święcajty, Stręgiel, Mamry, Dargin, Sztynorckie, Łabap i Dobskie. Policjanci zadbają o bezpieczeństwo w tym rejonie aż do września.
- Węgorzewo: Akcja "Trzeźwy poranek" ...i trzeźwi kierowcy. Brawo Policjanci z węgorzewskiej drogówki nowy tydzień rozpoczęli od działań „Trzeźwy poranek”. Już od wczesnych godzin rannych prowadzili badania profilaktyczno - kontrolne, sprawdzając czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami i nie wsiadają za kierownicę po alkoholu. Funkcjonariusze poddali badaniu 114 kierowców. Wszyscy byli trzeźwi. Brawo.
- Węgorzewo: Bezpieczeństwo to kwestia niepodważalna Bezpieczeństwo to stan, który daje poczucie pewności istnienia i gwarancje jego zachowania oraz szanse na doskonalenie. Jest to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. I o tej niepodważalnej kwestii rozmawiał Komendant Powiatowy Policji w Węgorzewie mł. insp. Radosław Drach w Starostwie Powiatowym w Węgorzewie.
- Węgorzewo: Był zdziwiony swoim wynikiem – 109 km/h w obszarze zabudowanym Policjanci z węgorzewskiej drogówki zatrzymali kierującego skodą, który w terenie zabudowanym jechał 109 km/h. Mężczyzna był zaskoczony pomiarem prędkości i tłumaczył, że „ma dużo pracy i musi szybko jeździć”. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy na 3 miesiące.
- Węgorzewo: Chciał targnąć się na życie. Uratowali go policjanci Policjanci rozpoczynając służbę nigdy nie wiedzą co przyniesie im dzień i z jakimi problemami przyjdzie im się zmierzyć. Czasami każda sekunda jest na wagę ludzkiego życia, a opanowanie i szybkie działanie może zapewnić szczęśliwy finał zgłoszenia. Węgorzewscy policjanci uratowali życie mężczyźnie, który chciał targnąć się na własne życie. 40-latek został przekazany pod opiekę specjalistów.
- Węgorzewo: Chcieli zrobić sobie prezent na święta. 33-latkowie zatrzymani za kradzież obuwia Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie zatrzymali dwóch sprawców kradzieży obuwia. 33-latkowie wybrali się do sklepu na zakupy za które nie zamierzali zapłacić. Jeden z nich założył nowe buty w sklepie stare chowając do pudełka, natomiast drugi ze sprawców wyniósł je ze sklepu w reklamówce. Chwilę po zgłoszeniu zdarzenia mundurowi odzyskali skradziony asortyment. Jak tłumaczyli „amatorzy obuwia”, chcieli sami sobie zrobić prezent na święta.
Region: Dzień kobiet przygotowany przez policjantów z województwa warmińsko mazurskiego
Policjanci z województwa warmińsko – mazurskiego postanowili uczcić Dzień Kobiet w sposób szczególny. Oto kilka przykładów w jaki sposób funkcjonariusze polskiej Policji w naszym regionie podziękowali Paniom w dniu ich święta.
Szczytno, Węgorzewo: Dzielnicowi w służbie społeczeństwu
Jednym z głównych zadań dzielnicowego jest inicjowanie i uczestniczenie w spotkaniach z mieszkańcami swojego rewiru. Policjant z komendy w Węgorzewie udzielał porad jak nie stać się ofiarą oszustów oraz prezentował mobilną aplikację Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie zabrakło również zagadnień związanych z bezpieczeństwem osób pieszych oraz kierujących w ruchu drogowym. Natomiast dzielnicowy ze Szczytna uczestniczył w spotkaniu z rodzicami, zorganizowane przez szkolnych pedagogów, które poświęcone było uwrażliwieniu rodziców na występujące wśród młodzieży zagrożenia.
Uwaga na oszustów metodą „na serwisanta terminali płatniczych”
Policjanci apelują do pracowników sklepów, stacji benzynowych oraz innych placówek handlowych i usługowych - uważajmy na oszustów, podających się za serwisantów terminali płatniczych. Pamiętajmy - serwisanci nie aktualizują oprogramowania podczas rozmowy przez telefon!
Węgorzewo: "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny" – dzielnicowy i strażak w Szkole Podstawowej
W Szkole Podstawowej w Pozezdrzu, odbyło się spotkanie uczniów z dzielnicowym z węgorzewskiej komendy oraz strażakiem ze Straży Pożarnej w Węgorzewie. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać w codziennym życiu. Spotkanie odbyło się ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.
Węgorzewo: "My Czuwamy Ty Wypoczywasz" – policjanci w służbie na wodzie
Węgorzewscy policjanci od początku maja br. pełnią służbę na wodzie. Jak co roku funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających na wodach powszechnie dostępnych, a w szczególności na jeziorach: Święcajty, Stręgiel, Mamry, Dargin, Sztynorckie, Łabap i Dobskie. Policjanci zadbają o bezpieczeństwo w tym rejonie aż do września.
Węgorzewo: Akcja "Trzeźwy poranek" ...i trzeźwi kierowcy. Brawo
Policjanci z węgorzewskiej drogówki nowy tydzień rozpoczęli od działań „Trzeźwy poranek”. Już od wczesnych godzin rannych prowadzili badania profilaktyczno - kontrolne, sprawdzając czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami i nie wsiadają za kierownicę po alkoholu. Funkcjonariusze poddali badaniu 114 kierowców. Wszyscy byli trzeźwi. Brawo.
Węgorzewo: Bezpieczeństwo to kwestia niepodważalna
Bezpieczeństwo to stan, który daje poczucie pewności istnienia i gwarancje jego zachowania oraz szanse na doskonalenie. Jest to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. I o tej niepodważalnej kwestii rozmawiał Komendant Powiatowy Policji w Węgorzewie mł. insp. Radosław Drach w Starostwie Powiatowym w Węgorzewie.
Węgorzewo: Był zdziwiony swoim wynikiem – 109 km/h w obszarze zabudowanym
Policjanci z węgorzewskiej drogówki zatrzymali kierującego skodą, który w terenie zabudowanym jechał 109 km/h. Mężczyzna był zaskoczony pomiarem prędkości i tłumaczył, że „ma dużo pracy i musi szybko jeździć”. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy na 3 miesiące.
Węgorzewo: Chciał targnąć się na życie. Uratowali go policjanci
Policjanci rozpoczynając służbę nigdy nie wiedzą co przyniesie im dzień i z jakimi problemami przyjdzie im się zmierzyć. Czasami każda sekunda jest na wagę ludzkiego życia, a opanowanie i szybkie działanie może zapewnić szczęśliwy finał zgłoszenia. Węgorzewscy policjanci uratowali życie mężczyźnie, który chciał targnąć się na własne życie. 40-latek został przekazany pod opiekę specjalistów.
Węgorzewo: Chcieli zrobić sobie prezent na święta. 33-latkowie zatrzymani za kradzież obuwia
Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie zatrzymali dwóch sprawców kradzieży obuwia. 33-latkowie wybrali się do sklepu na zakupy za które nie zamierzali zapłacić. Jeden z nich założył nowe buty w sklepie stare chowając do pudełka, natomiast drugi ze sprawców wyniósł je ze sklepu w reklamówce. Chwilę po zgłoszeniu zdarzenia mundurowi odzyskali skradziony asortyment. Jak tłumaczyli „amatorzy obuwia”, chcieli sami sobie zrobić prezent na święta.