Tag motorower
Rozmiar czcionki
- Lidzbark Warmiński, Kętrzyn: Pijani na jednośladach – jeden jest nieletni, drugi ma zakaz prowadzenia pojazdów 17-latek z Ornety odpowie przed sądem za jazdę motorowerem w stanie nietrzeźwości. Policyjna kontrola wykazała, że w jej trakcie miał ponad promil alkoholu w organizmie. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzialności nie uniknie też 57-latek z Reszla, który mimo wypitego wcześniej alkoholu i wciąż aktywnego zakazu prowadzenia rowerów, wsiadł za kierownicę jednośladu.
- Lidzbark Warmiński: Stracił równowagę i wpadł do rowu. 63-latek z aktywnym zakazem zamiast do domu... trafił do szpitala Pechowo zakończyła się podróż dla 63-latka, który zamiast do miejsca zamieszkania trafił do szpitala. Mężczyzna kierując motorowerem przewrócił się i wpadł do rowu. Jak się okazało za jazdę po alkoholu mieszkaniec gminy miał cofnięte uprawnienia i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów do listopada 2019 r.
- Mrągowo: Jadąc prawie zasypiał na motorowerze, świadkowie uniemożliwili mu dalszą jazdę Obywatelską postawą wykazali się turyści, którzy uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu motorowerzyście. 18-latek miał w organizmie 2 promile alkoholu i jadąc na jednośladzie prawie na nim zasypiał. Teraz młodemu mężczyźnie może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.
- Mrągowo: Uciekajac przed policjantami wskoczył do jeziora. Został zatrzymany Nawet 2 lata pozbawienia wolności grożą 22-letniemu nietrzeźwemu motorowerzyście, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Najpierw próbował ucieczki jednośladem, później pieszo, a w końcu wpław. Wszystko na nic - został zatrzymany przez policjantów. W organizmie miał 2 promile alkoholu.
- Nidzica: Kupił nowy skuter i postanowił to „oblać”, a potem się przejechać. Odpowie przed sądem Przez najbliższy czas powodów do świętowania nie będzie miał z pewnością mieszkaniec Nidzicy, który został zatrzymany na swoim świeżo zakupionym skuterze, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Jakby tego było mało, to pojazd nie był zarejestrowany i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia.
- Nidzica: W dwóch wypadkach cierpiały trzy osoby. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń Policjanci z Nidzicy pracowali na miejscu wypadków drogowych, do których doszło w Janowcu Kościelnym i Sątopach. W pierwszym pijany motorowerzysta potrącił pieszą. W drugim ucierpiały dwie osoby, po tym jak kierowca zjechał do rowu wywracając na bok pojazd. Funkcjonariusze badają przyczyny obu zdarzeń drogowych.
- Nidzicki policjant z motocyklową pasją W pracy jest zawsze gotowy do tego, by służyć na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu nidzickiego, a w czasie wolnym „służy pomocą” starym motocyklom i motorowerom. Policjant sierż. Piotr Adamkiewicz jak sam mówi, swoją przygodę z jednośladami zaczął już w wieku 7 lat, a tą pasją zaraził go tata. Dziś kolekcja funkcjonariusza liczy 20 różnych pojazdów i stale się powiększa.
- Nieodpowiedzialni kierujący wyeliminowani z ruchu Przykłady nieodpowiedzialności pijanych kierowców można by mnożyć. Są oni m.in. sprawcami wypadków, narażają własne życie, a przede wszystkim życie innych najczęściej przypadkowych pieszych i kierowców. Zawsze stanowią poważne zagrożenie na drodze. Najważniejsze, że nie pozostają bezkarni.
- Nietrzeźwi na jednośladach tak samo groźni jak ci w samochodach Każdy nietrzeźwy na drodze, nie ważne czy pieszy, kierowca auta, jednośladu czy furmanki, jest tak samo niebezpieczny. Nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich pozostałych użytkowników tej samej drogi. Dlatego tak ważna jest praca policjantów, którzy eliminują z dróg osoby, poruszające się nią z promilami w organizmie. Cieszy też to, że coraz więcej osób reaguje na tak bezmyślne zachowania w ruchu drogowym i wspiera funkcjonariuszy w tej walce.
- Nowe Miasto Lub.: Jechał motorowerem pomimo zakazu i alkoholu w organizmie. Został zatrzymany W miniony weekend sygnał od świadka pozwolił na szybkie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego. W Wawrowicach motorowerzysta jadący całą szerokością drogi miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Okazało się także, że był poszukiwany przez sąd nakazem doprowadzenia do zakładu karnego.
Lidzbark Warmiński, Kętrzyn: Pijani na jednośladach – jeden jest nieletni, drugi ma zakaz prowadzenia pojazdów
17-latek z Ornety odpowie przed sądem za jazdę motorowerem w stanie nietrzeźwości. Policyjna kontrola wykazała, że w jej trakcie miał ponad promil alkoholu w organizmie. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzialności nie uniknie też 57-latek z Reszla, który mimo wypitego wcześniej alkoholu i wciąż aktywnego zakazu prowadzenia rowerów, wsiadł za kierownicę jednośladu.
Lidzbark Warmiński: Stracił równowagę i wpadł do rowu. 63-latek z aktywnym zakazem zamiast do domu... trafił do szpitala
Pechowo zakończyła się podróż dla 63-latka, który zamiast do miejsca zamieszkania trafił do szpitala. Mężczyzna kierując motorowerem przewrócił się i wpadł do rowu. Jak się okazało za jazdę po alkoholu mieszkaniec gminy miał cofnięte uprawnienia i aktywny zakaz prowadzenia pojazdów do listopada 2019 r.
Mrągowo: Jadąc prawie zasypiał na motorowerze, świadkowie uniemożliwili mu dalszą jazdę
Obywatelską postawą wykazali się turyści, którzy uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu motorowerzyście. 18-latek miał w organizmie 2 promile alkoholu i jadąc na jednośladzie prawie na nim zasypiał. Teraz młodemu mężczyźnie może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Mrągowo: Uciekajac przed policjantami wskoczył do jeziora. Został zatrzymany
Nawet 2 lata pozbawienia wolności grożą 22-letniemu nietrzeźwemu motorowerzyście, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Najpierw próbował ucieczki jednośladem, później pieszo, a w końcu wpław. Wszystko na nic - został zatrzymany przez policjantów. W organizmie miał 2 promile alkoholu.
Nidzica: Kupił nowy skuter i postanowił to „oblać”, a potem się przejechać. Odpowie przed sądem
Przez najbliższy czas powodów do świętowania nie będzie miał z pewnością mieszkaniec Nidzicy, który został zatrzymany na swoim świeżo zakupionym skuterze, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Jakby tego było mało, to pojazd nie był zarejestrowany i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia.
Nidzica: W dwóch wypadkach cierpiały trzy osoby. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń
Policjanci z Nidzicy pracowali na miejscu wypadków drogowych, do których doszło w Janowcu Kościelnym i Sątopach. W pierwszym pijany motorowerzysta potrącił pieszą. W drugim ucierpiały dwie osoby, po tym jak kierowca zjechał do rowu wywracając na bok pojazd. Funkcjonariusze badają przyczyny obu zdarzeń drogowych.
Nidzicki policjant z motocyklową pasją
W pracy jest zawsze gotowy do tego, by służyć na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu nidzickiego, a w czasie wolnym „służy pomocą” starym motocyklom i motorowerom. Policjant sierż. Piotr Adamkiewicz jak sam mówi, swoją przygodę z jednośladami zaczął już w wieku 7 lat, a tą pasją zaraził go tata. Dziś kolekcja funkcjonariusza liczy 20 różnych pojazdów i stale się powiększa.
Nieodpowiedzialni kierujący wyeliminowani z ruchu
Przykłady nieodpowiedzialności pijanych kierowców można by mnożyć. Są oni m.in. sprawcami wypadków, narażają własne życie, a przede wszystkim życie innych najczęściej przypadkowych pieszych i kierowców. Zawsze stanowią poważne zagrożenie na drodze. Najważniejsze, że nie pozostają bezkarni.
Nietrzeźwi na jednośladach tak samo groźni jak ci w samochodach
Każdy nietrzeźwy na drodze, nie ważne czy pieszy, kierowca auta, jednośladu czy furmanki, jest tak samo niebezpieczny. Nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich pozostałych użytkowników tej samej drogi. Dlatego tak ważna jest praca policjantów, którzy eliminują z dróg osoby, poruszające się nią z promilami w organizmie. Cieszy też to, że coraz więcej osób reaguje na tak bezmyślne zachowania w ruchu drogowym i wspiera funkcjonariuszy w tej walce.
Nowe Miasto Lub.: Jechał motorowerem pomimo zakazu i alkoholu w organizmie. Został zatrzymany
W miniony weekend sygnał od świadka pozwolił na szybkie zatrzymanie nietrzeźwego kierującego. W Wawrowicach motorowerzysta jadący całą szerokością drogi miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Okazało się także, że był poszukiwany przez sąd nakazem doprowadzenia do zakładu karnego.