Działania Policji

Pisz: Kolejny kierowca będący pod działaniem narkotyków zatrzymany przez policjantów z Rucianego - Nidy

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rucianem- Nidzie, nocą zatrzymali do kontroli drogowej 33-letniego kierowcę nissana. Mężczyzna był zdenerwowany a jego źrenice były wyraźnie zaczerwienione. Policjanci podejrzewali, że może on być pod działaniem środków odurzających. Badanie narkotestem potwierdziło, że 33-latek prowadził pojazd będąc pod działaniem marihuany, którą policjanci znaleźli podczas przeszukania samochodu. Mężczyźnie może grozić kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

W nocy z piątku na sobotę policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie, pełniąc służbę na terenie miasta, zatrzymali do kontroli drogowej osobowego nissana. Za kierownicą siedział 33-letni mieszkaniec gminy.  

Od początku kontroli drogowej, prowadzonej przez funkcjonariuszy, kierujący nissanem był nadpobudliwy i miał wyraźnie przekrwione źrenice. Z jego zachowania wynikało, że może znajdować się pod działaniem środków odurzających. Policjanci poddali 33-latka badaniu testerem na obecność środków psychoaktywnych, który wykazał, że jest on pod działaniem marihuany. W tej sytuacji kierującemu pobrana została krew do dalszych badań. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a jego pojazd zabezpieczyli.

Sprawdzając samochód, którym kierował 33-latek, policjanci znaleźli wewnątrz paczkę po papierosach, a w niej bryłkę koloru białego schowaną w folię aluminiową. W aucie funkcjonariusze ujawnili też susz roślinny koloru zielonego przypominający marihuanę, młynek do jego rozdrabniania, szklane fifki oraz fajkę wodną. Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu 33-latka i osadzeniu w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia sprawy.

Mężczyzna został zwolniony z policyjnego aresztu po zebraniu materiału dowodowego przez policjantów. Teraz pozostaje czekać na wyniki badań laboratoryjnych krwi 33-latka oraz substancji zabezpieczonych przez funkcjonariuszy.

Mężczyźnie może grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

(AS/RP)

Powrót na górę strony