Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana nie mogła wydostać się z jeziora – z pomocą przyszli policjanci

Policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pomogli 66-letniej kobiecie, która nie była w stanie o własnych siłach wydostać się na brzeg jeziora. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji kobieta została wyciągnięta z wody, przeniesiona do radiowozu, gdzie otrzymała niezbędną pomoc, aż do przyjazdu karetki pogotowia, którą została przewieziona do szpitala.

W poniedziałek (08.11.2021r.) przed godziną 23:00 oficer dyżurny KMP w Olsztynie otrzymał zgłoszenie dotyczące kobiety, która znajdowała się w sytuacji zagrażającej jej życiu. Według zgłaszającego, miała ona wpaść do jeziora (gm. Stawiguda), z którego nie mogła wydostać się o własnych siłach. Służby ratunkowe zaalarmował mąż 66-latki, który jako pierwszy ruszył na pomoc kobiecie, lecz nie był w stanie samodzielnie wydostać ją w bezpieczne miejsce.

Po chwili na miejscu interwencji pojawili się policjanci, którzy natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej. W wodzie zauważyli tonącą kobietę, która jak się ostatecznie okazało, była kompletnie pijana. Poszkodowana nie dawała oznak życia. Po wyciągnięciu kobiety z wody i przeniesieniu jej w miejsce bezpieczne, interweniujący policjanci sprawdzili jej funkcje życiowe. Tętno było ledwo wyczuwalne. Zziębniętą kobietę policjanci okryli kocem termicznym i przenieśli do radiowozu, zapewniając jej w ten sposób komfort cieplny, aż do przyjazdu karetki pogotowia.

Ratownicy medyczni zdecydowali o przetransportowaniu kobiety do olsztyńskiego szpitala. Zdaniem medyków, gdyby nie skuteczna i błyskawiczna interwencja policjantów, kobieta mogłaby nie przeżyć. Na szczęście akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem, nie zmienia to jednak przekonania, że zagrożenia można było uniknąć, spożywając mniejszą ilość alkoholu, który w tym przypadku odegrał kluczową rolę. Policjanci przypominają, że na terenach wodnych i przywodnych należy zachować zdrowy rozsądek i zachować szczególną ostrożność. Do większości niebezpiecznych sytuacji dochodzi po wypiciu wcześniej alkoholu.

(rp/kh)

 

Powrót na górę strony