Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierujących oraz pracowali na miejscu zdarzeń drogowych

Opady śniegu i niskie temperatury powodują, że nawierzchnia w wielu miejscach jest śliska, maleje przyczepność pojazdu, a tym samym znacznie wydłuża się jego droga hamowania. W takiej sytuacji bezwzględnie należy dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i zachować odpowiedni – bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu. Policjanci przy każdej możliwej okazji apelują również do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie trzeźwości i przestrzeganie przepisów. Jadąc na „podwójnym gazie” ryzykujemy życie i zdrowie nie tylko swoje, ale też innych uczestników ruchu drogowego.

Bartoszyce:

Wczoraj, (12.01.20r.), około godz. 19:25 policjanci z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim w trakcie patrolu miasta zauważyli citroena którym kierował znany im 18-latek. Funkcjonariusze wiedzieli, że mężczyzna nie może kierować, bo ma sądowy zakaz. Młody mężczyzna na widok radiowozu zatrzymał auto i przesiadł się na tylną kanapę, a właściwie przeskoczył na nią nie wychodząc z samochodu. 18-latek powiedział policjantom, że autem kierował 17-letni pasażer, a ten z kolei ten, że jeszcze ktoś inny. Na nic się zdały pokrętnie wyjaśnienia nastolatków, bo policjanci wszystko doskonale widzieli. W rezultacie 18-latek przyznał się i powiedział, że zrobił to by uniknąć odpowiedzialności. Stanie się inaczej. Mężczyzna przed sądem będzie tłumaczył swoje zachowanie. Za przestępstwo naruszenia sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Minionej nocy, (12/13.01.2021 r.) policjanci z bartoszyckiej prewencji w trakcie patrolu na ul. Boh. Warszawy zauważyli jadącego forda, który nie miał tylnych świateł. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego nim mężczyznę do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą auta siedzi kompletnie pijany 31- latek. Mężczyzna miał w organizmie aż 2,3 promila alkoholu. Co więcej nie miał uprawnień do kierowania autami a ford, którym jechał nie był dopuszczony do ruchu, bo nie miał przeglądu technicznego. 31 – letniego mieszkańca Bartoszyc czeka odpowiedzialność za 3 wykroczenia tj. brak wymaganego oświetlenia, kierowanie bez uprawnień i kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Za wykroczenie te grozi kara grzywny.

Mężczyzna musi spodziewać się kolejnych, surowszych konsekwencji za przestępstwo, które popełnił. Kodeks karny, pijanym za kierownicą przewiduje karę nawet do 2 lat za pozbawienia wolności, zakaz kierowania na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tyś. zł.

Elbląg:

Do groźnej kolizji z barierą ochronną doszło wczoraj około godziny 16.00. na drodze S7 w okolicach podelbląskiego Kazimierzowa. A dokładnie przed pierwszym zjazdem na Elbląg Zachód. Zablokowany został pas w kierunku Warszawy.  Jadący osobowym fordem 33-latek nie zapanował nad autem i uderzył w barierę ochronną. Zdarzenie spowodowało utrudnienia w ruchu. Policjanci apelują o dostosowanie prędkości jazdy do panujących i zmieniających się warunków.

 

  • zniszczony samochód

 

Ełk:

Nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się wczoraj(12.01.2021r.) 27-latek z Orzysza. Policjanci zatrzymali go do kontroli późnym wieczorem w Ełku. Okazało się, że mężczyzna ma 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto jechał pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Policjanci od razu na miejscu zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna odczuje to na pewno wyjątkowo dotkliwie. Utrata prawa jazdy uniemożliwi mu wykonywanie pracy, ponieważ zawodowo jest kierowcą. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i poważne konsekwencje finansowe.

Iława:

Do jednego ze zdarzeń doszło wczoraj kilka minut po godzinie 13:00. Policjanci zostali poinformowani o potrąceniu pieszej. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce gdzie ustalili, że 39-latek kierujący bmw nie ustąpił pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych i doprowadził do jej potrącenia. Kobieta z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.
Po godzinie 19:00 na ul. Smolki w Iławie 21-latek kierujący audi nie dostosował prędkości do warunków ruchu i doprowadził do zderzenia z autobusem, który zatrzymał się na przystanku. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, a kierujący samochodem osobowym za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem.
Tymczasem dziś w gminie Susz 39-latek kierujący vw nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego uderzył w przydrożne drzewo. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna kierował samochodem mając ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

  • uszkodzony vw

Olsztyn:

W poniedziałek (12.01.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie S7 na wysokości Olsztynka. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący ciężarowym mercedesem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w bariery energochłonne.

Tego samego dnia policjanci byli wzywani do kolizji na al. Warszawskiej w Olsztynie. W tym przypadku również prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez 30-letnią kierującą pojazdem marki Audi A3, która wpadła w poślizg i uderzyła w inne auto.

Do kolejnego zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania ul. Krasickiego i Synów Pułku w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 57-letnia kierująca hyundaiem nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechała na tył osobowego forda.

Na szczęście we wszystkich opisanych przypadkach nikomu nic się nie stało. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy byli trzeźwi a sprawcy kolizji drogowych zostali ukarani mandatami.

Szczytno:

Wczoraj (12.01.21r.) tuż przed godziną 15:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie Wielbark - Zieleniec. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci szczycieńskiej „drogówki” ustalili, że 29-letnia kierująca pojazdem marki Suzuki, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego najechała na przydrożny rów melioracyjny. Kobieta przewoziła w pojeździe 9-letnia córkę. Na szczęście uczestniczki zdarzenia nie doznały żadnych obrażeń ciała i nie wymagały dalszej hospitalizacji medycznej.

Tego samego dnia około godz. 18:30 w miejscowości Szymanki w gminie Wielbark, policjanci z referatu ruchu drogowego szczycieńskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel. Za kierownicą siedział 31-letni mieszkaniec gminy Wielbark. Mundurowi od razu wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. 31-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że kierował pojazdem mając blisko promila alkoholu w organizmie.

Szczycieńscy policjanci zakazali mężczyźnie dalszej jazdy. Mundurowi zatrzymali również 31-latkowi prawo jazdy, a po wykonanych czynnościach przekazali go pod opiekę rodziny.

Również we wtorek, tuż przed godziną 23:00 na ulicy Kolejowej w Szczytnie, policjanci szczycieńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki VW Jetta, który poruszał się bez włączonych świateł mijania. 25-latek na widok funkcjonariuszy zaczął zachowywać się nerwowo. Mundurowi zweryfikowali dane mieszkańca gminy Szczytno w policyjnych systemach informatycznych i znali już przyczynę jego zachowania.  Okazało się, że mężczyzna od listopada 2019r. posiadał zatrzymane uprawnienia do kierowania, a w styczniu 2020r. Sąd Rejonowy Warszawa Praga Północ wydał wobec 35-latak sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Szczycieńscy funkcjonariusze zakazali mężczyźnie dalszej jazdy, a pojazd przekazali osobie wskazanej przez jego właściciela.

(mk/kn/akdn/aj/ic/rj)

Powrót na górę strony