Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny dozór, zakaz zbliżania się i nakaz opuszczenia mieszkania dla sprawcy znęcania

Na wniosek policjantów Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Mieście Lubawskim zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 74–letniego mężczyzny, który podejrzany jest o znęcanie się nad swoją żoną. Zgodnie z postanowieniem prokuratora mężczyzna w ramach dozoru policyjnego 2 razy w tygodniu będzie musiał meldować się w komendzie. Otrzymał także m.in. nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania.

W miniony poniedziałek (04.01.) nowomiejscy policjanci zatrzymali sprawcę interwencji domowej, który miał znęcać się nad swoją żoną. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 74-latek od wielu lat wszczynał awantury domowe, w trakcie których ubliżał małżonce, poniżał ją, a także groził. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad osobą najbliższą. W tej sprawie policjanci złożyli wniosek do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanego.

Wczoraj prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mieszkańca powiatu policyjnego dozoru oraz zobowiązał go do opuszczenia mieszkania, które do tej pory zajmował wspólnie z żoną. Mężczyzna otrzymał także zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i zakaz zbliżania się do niej oraz został zobowiązany do nie spożywania alkoholu.

Przestępstwo znęcania się nad rodziną zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(lm/rj)

 

Powrót na górę strony