Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Alkohol i narkotyki" na Warmii i Mazurach - nietrzeźwi wyeliminowani z ruchu drogowego

Wczoraj policjanci przeprowadzili ogólnopolskie działania kontrolne – prewencyjne „Alkohol i narkotyki”. Akcja ma na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu.

Głównym celem akcji „Alkohol i narkotyki” jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie z dróg kierujących pojazdami, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu bądź środka podobnie działającego do alkoholu.

Olecko:

Podczas akcji funkcjonariusze oleckiej komendy sprawdzili stan trzeźwości ponad 300 kerujących. Przed godz. 15:00 w miejscowości Wieliczki policjanci zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem rolniczym. Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości okazało, się, że mężczyzna ma w swoim organizmie około promila alkoholu. Ponadto podczas podjętych czynności okazało się, że ciągnik, którym poruszał się 37-latek nie jest dopuszczony do ruchu – nie posiada badań technicznych oraz tablicy rejestracyjnej. Pojazd miał również niesprawne oświetlenie i brakowało w nim tylnej lampy. Funkcjonariusze zatrzymali 37-latkowi prawo jazdy. A on za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

Lidzbark Warmiński:

Wczoraj (09.12.19) podczas prowadzonych na drogach powiatu działań „Alkohol i Narkotyki” lidzbarski patrol ruchu drogowego zatrzymał na ul. Bartoszyckiej w Lidzbarku Warmińskim kierującego rowerem. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu 50-latka dało wynik ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za wykroczenie z art. 87 § 1a kodeksu wykroczeń sprawca został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych.

Iława:

W ramach akcji policjanci skontrolowali 780 pojazdów.
Funkcjonariusze Posterunku Policji w Kisielicach kilka minut przed godziną 18:00 zauważyli vw, który miał nieprawidłowo oświetloną tablicę rejestracyjną. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. W trakcie czynności policjanci wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Sprawdzili również jego stan trzeźwości. Okazało się, że kierujący samochodem ma ponad promil alkoholu w organizmie i aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany a samochód przekazano osobie wskazanej przez 53 – latka.

Szczytno:

Wczoraj (09.12.2019 r.) szczycieńscy policjanci kolejny już raz sprawdzali czy kierujący na terenie powiatu stosują się do przepisów prawa. Funkcjonariusze prowadzili działania „Alkohol i narkotyki”, w trakcie których sprawdzili stan trzeźwości u ponad 1280 kierowców. Nie zatrzymano żadnego kierującego znajdującego się pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Elbląg:

Akcja „Alkohol i narkotyki” prowadzona była praktycznie przez cały dzień. Działania miały na celu eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących i tych po użyciu narkotyków. Policjanci kontrolowali pojazdy na terenie miasta. Patrole można było zauważyć w okolicach pubów, dyskotek, restauracji. Wśród kontrolowanych kierowców, dwóch jechało w stanie nietrzeźwości. Jednym z nich był 59-latek, który kierował volkswagenem na ulicy Wyszyńskiego mając 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Pamiętajmy!

Każdy kierowca prowadzący pojazd pod wpływem alkoholu bądź środka podobnie działającego do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie jest zachowaniem skrajnie nieodpowiedzialnym i może rodzić poważne konsekwencje.

(js/mk/jk/aw)