Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olecko: Policjanci uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem. Uwaga na niskie temperatury!

Kiedy na dworze panują niskie temperatury wiele osób jest narażonych na utratę zdrowia lub życia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne i w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu.

W okresie zimowym oleccy policjanci codziennie sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Kontrolują opuszczone budynki, ogródki działkowe, parki, skwery. Bezdomni nie zważają na to, że większość miejsc, w których nocują, nie nadaje się do przebywania w nich i bezpośrednio zagraża ich życiu i zdrowiu. Bardzo często są to osoby, które ze względu na stan upojenia alkoholowego lub swoją nieporadność życiową - nie są w stanie same zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Taką osobę oleccy policjanci znaleźli wczoraj (23.01.2019) przed godziną 23.00 pod mostem na ul. Tunelowej. 56-latek spał pod wiaduktem, a kiedy mundurowi go obudzili okazało się, że był pijany.

Z uwagi na niską temperaturę oraz zagrożenie zdrowia i życia mężczyzny został on przewieziony do jednostki policji. Niestety, z uwagi na stan nietrzeźwości, 56-latek nie mógł skorzystać z pomocy funkcjonującego na terenie miasta stowarzyszenia dla osób bezdomnych. 

Apelujemy o informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach bezdomnych, starszych mieszkających samotnie, w trudnej sytuacji materialnej, których życie i zdrowie może być zagrożone podczas niskich temperatur.

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka - nie przechodźmy obok niego obojętnie. Powiadommy odpowiednie służby. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

jsz/in

  • Miejsce, w którym spał mężczyzna
    Miejsce, w którym spał mężczyzna
  • Miejsce, w którym spał mężczyzna
    Miejsce, w którym spał mężczyzna
Powrót na górę strony