Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Przewozili 100 gramów amfetaminy – zatrzymani podczas kontroli drogowej

Policjanci z Działdowa podczas kontroli drogowej zatrzymali dwóch mieszkańców Lidzbarka, którzy przewozili 100 gramów amfetaminy. Pakunek z narkotykami znajdował się na podłodze auta przed siedzeniem pasażera. 33-latek przyznał, że to jego własność. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania mężczyzn doszło około godziny 17.00 na jednej z ulic w Lidzbarku. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód vw caddy. Autem podróżowało dwóch mężczyzn, 26-letni kierujący Tomasz W. oraz pasażer 33-letni Marek K. W trakcie kontroli policjanci zauważyli leżący na podłodze przed pasażerem woreczek z zawartością białego proszku. Przeprowadzone badanie testerem narkotykowym wykazało, że to amfetamina. Jak się okazało 33-latek przewoził 100 gramów narkotyku, który jak stwierdził jest jego własnością. Obu mieszkańców Lidzbarka zatrzymano. Narkotyki zabezpieczono, a pojazd przekazano za pokwitowaniem osobie wskazanej przez właściciela.

Za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowej Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony