Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: „Dzielnicowy w środowisku lokalnym jego zadanie i wpływ na bezpieczeństwo” – międzynarodowa konferencja

Dzisiaj w I Liceum Ogólnokształcącym w Piszu odbyła się międzynarodowa konferencja pn. „Dzielnicowy w środowisku lokalnym jego zadanie i wpływ na bezpieczeństwo”. Patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Powiatu Piskiego. Konferencja była adresowana do komendantów miejskich, powiatowych, kierowników dzielnicowych oraz oficerów prasowych garnizonu warmińsko–mazurskiego.

Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń w zakresie pracy dzielnicowych w Polsce i w Holandii. Stąd wśród gości obecnych na konferencji nie zabrakło przedstawicieli lokalnego samorządu i osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Oprócz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Tomasza Klimka, obecny był także poseł - Jerzy Małecki, Starosta Powiatu Piskiego – Andrzej Nowicki oraz przedstawiciele z gmin powiatu piskiego. Gośćmi specjalnymi byli przedstawiciele policji w Holandii – Irena de Ruig, Marjon van Gerdingen, Peter de Vos, którzy opowiadali o swojej pracy i specyfice pracy dzielnicowego w ich kraju.

Konferencja była także doskonałą okazją, aby podziękować dzielnicowemu z Komisariatu Policji w Białej Pisce mł. asp. Adamowi Trzonkowskiemu za jego szlachetną postawę, kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta oraz Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Uczestnicy konferencji nie tylko dowiedzieli się na czym polega praca dzielnicowego w Holandii, ale jaką rolę w realizacji jego zdań pełnią media społecznościowe.

  • Holenderscy goście konferencji słuchają jednego z wystąpień
  • Uczestnicy konferencji słuchają jednego z wystąpień
  • Wręczenie wyróżnienia dla mł. asp. Adama Trzonkowskiego
  • Holenderski policjant przemawia do uczestników konferencji
Powrót na górę strony