Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Groził śmiercią i podpaleniem mieszkania, nachodził w domu i próbował nakłonić do zmiany zeznań. Trafił do aresztu

Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 38-latka. Mężczyzna groził swojej byłej partnerce, wbrew jej woli nachodził ją w domu i próbował nakłonić ją do zmiany zeznań w prowadzonym przeciwko niemu postępowaniu. Został zatrzymany. Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami.

38-letni mieszkaniec województwa lubelskiego nie mógł pogodzić się z rozstaniem. Wielokrotnie groził swojej byłej partnerce pozbawieniem życia. Straszył również, że podpali jej mieszkanie. Kobieta obawiała się, że były konkubent może spełnić swoje groźby, dlatego postanowiła zgłosić sprawę policjantom. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że mężczyzna kilkukrotnie naruszył mir domowy pokrzywdzonej. Nachodził ją w miejscu zamieszkania wbrew jej woli.

Kiedy dowiedział się, że przeciwko niemu policjanci prowadzą postępowanie próbował groźbami nakłonić byłą partnerkę do zmiany i wycofania zeznań. Kobieta jednak nie dała się zastraszyć.

38-latek ukrywał się przed organami ścigania. Nie uniknie jednak odpowiedzialności. Został zatrzymany. Kryminalni przedstawili mu zarzuty gróźb karalnych, naruszenia miru oraz gróźb w celu wywarcia wpływu na świadka postępowania. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek policjantów sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

ab/in

 

Powrót na górę strony