Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn: Jeden z mieszkańców zatrzymał pijaną kierującą i zabrał jej kluczyki

Czujność i właściwa reakcja jednego z mieszkańców uniemożliwiła dalszą jazdę pijanej kierującej samochodem marki Mitsubishi. Mężczyzna odebrał kluczyki 55-latce i wezwał na miejsce policjantów. Chwilę później funkcjonariusze potwierdzili przypuszczenia kierowcy. Kobieta miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozić jej może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek około północy policjanci otrzymali informację, że jeden z mieszkańców próbuje zatrzymać najprawdopodobniej pijaną kierującą samochodem marki Mitsubishi. Mężczyznę zaniepokoił dziwny styl jazdy kobiety, samochód poruszał się środkiem ulicy, co chwilę przyspieszając i hamując. Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy. Policjanci, którzy interweniowali ustalili, że nietrzeźwa 55-latka jechała swoim samochodem na trasie Skierki - Stara Różanka. Inny kierowca widząc to, postanowił uniemożliwić jej  dalszą podróż. W tym celu zajechał kobiecie drogę, zabrał pijanej kierującej kluczyki od auta, a następnie przytrzymał ją do przyjazdu patrolu. Podczas rozmowy od 55-latki czuć było zapach alkoholu, chwiejnym krokiem podeszła do policjantów. Przeprowadzone badanie jej stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.  Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie uprawnienie do kierowania.

Wkrótce 55-latka usłyszy zarzut. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozić jej może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzięki postawie mieszkańca Kętrzyna być może nie doszło do tragedii. Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas, naszych bliskich. Bądźmy czujni i nie odwracajmy oczu, kiedy widzimy, że ktoś łamie przepisy lub podejrzanie się zachowuje. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

ep/in

Powrót na górę strony