Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Ukradła flet, a później wystawiła go z bratem i kolegą na aukcji. Dochodzenie zakończone aktem oskarżenia

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko trzem mieszkańcom Iławy, którzy ukradli flet porzeczny, a następnie wystawili go na aukcji internetowej. Kodeks karny za samą kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z prokuraturą prowadzili dochodzenie przeciwko trzem mieszkańcom Iławy. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca ukradł flet poprzeczny z jednej z lokalnych szkół. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie oraz przesłuchali świadków. W trakcie czynności okazało się, że prawdopodobnie skradziony flet pojawił się na jednej z aukcji internetowych mieszkańca Iławy. Policjanci dokonali ustaleń, które pozwoliły na zatrzymanie sprawcy kradzieży oraz dwóch paserów. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony flet, który przekazali pokrzywdzonej. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 17-latce, jej starszemu o 3 lata bratu i ich koledze.

Cała trójka za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za samą kradzież kodeks karny przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

jk/in

Powrót na górę strony