Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Jechał z podrobionym prawem jazdy i nielegalnym papierosami

Ujawnienie podrobionego prawa jazdy oraz 3.500 paczek papierosów bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy – to efekt policyjnej kontroli drogowej. 32-letni mieszkaniec Suwałk zatrzymany na ul. Przemysłowej w Ełku usłyszał już dwa zarzuty. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Blisko 3.500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy znaleźli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas kontroli forda na ul. Przemysłowej. Mężczyzna przewoził papierosy zapakowane w kilku zaklejonych kartonach. Suma strat, na jakie został narażony Skarb Państwa z tytułu niezapłaconych podatków, to ponad 73.000 złotych.

Podczas kontroli wymaganych dokumentów okazało się także, że kierowca forda posługiwał się litewskim, podrobionym prawem jazdy. Policjanci zabezpieczyli fałszywy dokument. Mieszkaniec Suwałk przyznał, że nabył prawo jazdy na „czarnym rynku”. Policjanci sprawdzili dane mężczyzny w policyjnych systemach. Wtedy okazało się, że 32-latek w ogóle nie ma uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Policjanci przedstawili mu dwa zarzuty - posłużenia się podrobionym dokumentem oraz przewożenia nielegalnych papierosów.

Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ak/in

Powrót na górę strony