Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Pijany jadąc rowerem zgubił portfel z 3 tys. zł. Dzięki policyjnej kontroli odzyskał zgubę

Portfel z blisko 3 tys. zł przekazał policjantom uczciwy znalazca. Pół godziny później policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę, który jak się okazało zgubił portfel. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kiedy policjanci wypisywali mu mandat, ten prosił ich o łagodne potraktowanie, ponieważ chwilę wcześniej zgubił portfel i sporą gotówkę. Podczas interwencji rowerzysta dowiedział się, że nie stracił pieniędzy, tylko czekają one na niego w komendzie.

W sobotę wieczorem do patrolu ełckiej drogówki zgłosił się mężczyzna, który przekazał policjantom znaleziony na ulicy portfel. Powiedział on policjantom, że portmonetkę zgubił rowerzysta, który jechał ścieżką w Ełku na ul. Kilińskiego. Po sprawdzeniu okazało się, że w portfelu były pieniądze, blisko 3 tys. zł.

Pół godziny później ci sami policjanci zatrzymali do kontroli jadącego ulicą Kilińskiego rowerzystę. W trakcie rozmowy okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. W związku z tym policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 500 zł. W trakcie wypisywania mandatu mężczyzna prosił policjantów o niższy mandat, tłumacząc, że właśnie zgubił portfel z pieniędzmi. Mężczyzna bardzo dokładnie opisał zgubiony portfel i okazało się, że jest to ten sam, który wcześniej znalazł i przekazał policjantom uczciwy przechodzień.

Rowerzysta rano, kiedy wytrzeźwiał, zgłosił się do komendy i odebrał swoją zgubę.

aj/af

Powrót na górę strony