Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Ostróda

Ostróda: Akt oskarżenia przeciwko 8 osobom podejrzanym m.in. o wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków o wartości blisko miliona złotych

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko mężczyznom podejrzanym o wprowadzanie do obrotu, posiadanie znacznej ilości narkotyków, ich uprawę oraz posiadanie broni przez zatrzymanych na początku marca br. mężczyzn. Wówczas ostródzcy kryminalni w mieszkaniach sprawców zabezpieczyli kilkanaście kilogramów marihuany, amfetaminy, haszyszu, tabletki ekstazy, dwie jednostki broni palnej, ostrą amunicję i kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce. Zarzuty usłyszał zarówno narkotykowy hurtownik z woj. podlaskiego, wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe i rozboje, jak również mieszkańcy powiatu ostródzkiego, którzy z nim współpracowali. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych nielegalnych środków, to blisko milion złotych. Mężczyznom mogą grozić kary do 12 lat pozbawienia wolności.

Na początku marca br. ostródzcy kryminalni rozpracowujący środowisko mogące zajmować się przestępczością narkotykową zaobserwowali, że na „rynku” najprawdopodobniej pojawili się nowi dilerzy narkotykowi. Podejrzenia padły na kilku mieszkańców Ostródy, których pod lupę wzięli kryminalni.

Grupy realizacyjne weszły w jednym czasie do trzech mieszkań, które policjanci wytypowali podczas swojej pracy. W sumie zabezpieczono tam około 2 kilogramów narkotyków, zatrzymano trzech mieszkańców Ostródy powiązanych ze sobą w przestępczym procederze. Zatrzymani w tej sprawie mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Na tym działania kryminalnych nie skończyły się. Jeszcze tego samego dnia śledczy ustalili głównego dostawcę narkotyków na ostródzki rynek. Na terenie Zambrowa kryminalni z Ostródy wspierani przez funkcjonariuszy KWP w Olsztynie i Białymstoku, przy pomocy antyterrorystów weszli do mieszkania Macieja N. Tam, podczas przeszukania zabezpieczono między innymi 10,5 kilograma marihuany, ponad 1,5 kilograma amfetaminy, kilkanaście tysięcy tabletek ekstazy, 1200 tabletek prawdopodobnie na potencję, blisko 70.000 złotych oraz 2 rewolwery, ponad 100 sztuk ostrej amunicji, kamizelkę kuloodporną i kominiarkę.

Dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze w tej sprawie, wyjaśniające poszczególne wątki, pozwoliły postawić zarzuty kolejnym osobom. W sumie akt oskarżenia obejmuje 8 osób. Część z nich usłyszała zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków, nielegalnego posiadania broni, część posiadania znacznych ilości tych środków. Oskarżonym grożą kary nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

bb/in

  • zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone pieniądze
  • Zabepieczone narkotyki
Powrót na górę strony