Policja Warmińsko-Mazurska

Ważne informacje - 5 artykułów

Wojewódzkie Statystyki dnia

2021-01-16
Zatrzymani na gorącym uczynku7
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Kolizje drogowe56
Nietrzeźwi kierowcy4
2021-01-15
Zatrzymani na gorącym uczynku21
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
Kolizje drogowe50
Nietrzeźwi kierowcy5
2021-01-14
Zatrzymani na gorącym uczynku10
Wypadki drogowe2
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach2
Kolizje drogowe45
Nietrzeźwi kierowcy5
2021-01-13
Zatrzymani na gorącym uczynku11
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach7
Kolizje drogowe60
Nietrzeźwi kierowcy4
2021-01-12
Zatrzymani na gorącym uczynku11
Wypadki drogowe1
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach1
Kolizje drogowe79
Nietrzeźwi kierowcy4
2021-01-11
Zatrzymani na gorącym uczynku13
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0
Kolizje drogowe53
Nietrzeźwi kierowcy2
2021-01-09
Zatrzymani na gorącym uczynku16
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Kolizje drogowe39
Nietrzeźwi kierowcy10

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. 80 nowych policjantów zasiliło szeregi Policji na Warmii i Mazurach

  To pierwsze w 2021 roku ślubowanie policjantów w garnizonie warmińsko-mazurskim. Wyjątkowe ze względu na okoliczności, ponieważ odbywające się niestety wciąż w okresie pandemii, ale również ze względu na liczbę nowych policjantów przyjętych do służby. W wyniku zakończenia ostatniego w zeszłym roku procesu rekrutacyjnego, szeregi warmińsko-mazurskiej policji zasiliło 80 nowych policjantów. Proces rekrutacyjny wciąż trwa, a do zapełnienia pozostaje coraz mniej wolnych miejsc dla chętnych, do podjęcia służby w Policji.

 2. Policjanci „drogówki” ewakuowali z płonącego domu 13-latkę i jej 64-letnią babcię

  To był mroźny poranek, kiedy policjanci szczycieńskiej „drogówki” jechali do punktu kontroli w Pasymiu. W pewnym momencie widoczność na drodze ograniczyły im kłęby dymu, wydobywające się z poddasza domu jednorodzinnego. Funkcjonariusze szybko zorientowali się, że budynek płonie. Natychmiast ruszyli z pomocą nieświadomym zagrożenia mieszkańcom. Ewakuowali z wnętrza 13-latkę i jej 64-letnią babcię. Odłączyli instalację elektryczna i butlę gazową, a na miejsce wezwali strażaków. Podczas akcji gaśniczej zapewnili schronienie ewakuowanym, a w trosce o bezpieczeństwo służb ratunkowych oraz innych uczestników ruchu drogowego, zorganizowali objazd.

 3. Przypominamy o obowiązujących zasadach i konsekwencjach ich złamania

  Niestety wciąż wszyscy zmagamy się z konsekwencjami pandemii. Działalność wielu gałęzi gospodarki jest znacznie ograniczona, a funkcjonowanie niektórych podmiotów gospodarczych w taki sposób, jak było to wcześniej, jest zakazane. Wszyscy ponosimy konsekwencje takiego stanu rzeczy i wszyscy mamy wpływ na to, jak długo to jeszcze potrwa. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, nakazów i zakazów. Osoby i podmioty, które świadomie i z premedytacją łamią te przepisy, muszą się liczyć z konsekwencjami, m.in. ze strony przedstawicieli Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

 4. Dobór do Policji

 5. „Śnieżny dekalog” na ferie – zimowy konkurs dla dzieci i młodzieży, które „Kręci bezpieczeństwo na stoku”

  W tym roku z powodu epidemii koronawirusa również zimowe ferie i coroczna akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” jest inna niż dotychczas. Ferie w całym kraju trwają w jednym terminie, a większość obiektów, w których można było je spędzać, jest obecnie zamknięta lub ich działalność jest ograniczona. Dlatego policjanci, by urozmaicić dzieciom i młodzieży ten czas, przygotowali dla nich konkurs, który ma za zadanie jednocześnie promować bezpieczny zimowy wypoczynek.

 6. Rekrutacja do służby w Policji

 7. Kierownictwo

 8. Niskie temperatury są zagrożeniem dla życia i zdrowia. Nie bądź obojętny!

  Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, kilka kresek poniżej zera, nie zapominajmy, że są osoby, które wtedy mogą szczególnie potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy służby za każdym razem, kiedy zauważymy, że ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

 9. Konsekwencje prawne młodzieży

 10. Kontakt

Powrót na górę strony