Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamali się do sklepu - chcąc zmylić swiadków, podali się za policjantów

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Szczytna. 29-latek i jego 37-letni włamali się do sklepu, skąd ukradli 130 paczek papierosów, 14 butelek alkoholu i coś na „osłodę” czyli lizaka z posypką. Sprawcy nie byli zbyt dyskretni i pobudzili mieszkańców. Na pytanie kto tam ?! co się dzieje?! Oświadczyli: Spokojnie! Tu Policja! Nie zmyliło to jednak sąsiadów, którzy powiadomili właściwe służby. Przybyli na miejsce policjanci ruszyli w pościg pieszy za oddalającymi się mężczyznami. W niespełna kilka minut od zgłoszenia sprawcy byli już w rękach szczycieńskich funkcjonariuszy. Skradziony towar w nienaruszonym stanie został zabezpieczony i niebawem trafi do właściciela sklepu.

W czwartek (21.05.2020r.) parę minut przed godziną 2:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące włamania do jednego ze sklepów spożywczych położonych na terenie Szczytna. Osoba zgłaszająca dodała, że mężczyźni podają się za funkcjonariuszy policji. Na miejsce interwencji natychmiast udali się policjanci z referatu patrolowo - interwencyjnego. Gdy podjechali we wskazane miejsce zauważyli wybitą witrynę sklepową. W pewnym momencie usłyszeli krzyk kobiety, która oświadczyła, że sprawcy uciekli w kierunku terenów zielonych znajdujących się nieopodal. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg pieszy za sprawcami. Kilka minut później 29-latek i jego 37-letni kolega byli już w rękach szczycieńskich policjantów.

Mundurowi zatrzymali pseudo „stróżów prawa”. Okazało się, że ich łupem padło 130 paczek papierosów, 14 butelek alkoholu i lizak z posypką. Mężczyźni ukryli fanty w torbie podróżnej i plecaku. Skradziony towar w nienaruszonym stanie został zabezpieczony i niebawem trafi do właściciela sklepu.

Obaj mężczyźni to mieszkańcy Szczytna, którzy po zatrzymaniu trzeźwieli w policyjnej celi.  Szczycieńscy śledczy postawili już 29 i 37-latkowi zarzuty. Odpowiedzą oni za przestępstwo kradzieży z włamaniem, za które kodeks karny przewiduje od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(ic.rj)