Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Lidzbark Warmiński

Podejrzany o włamanie do zakrystii zatrzymany przez policjantów

Orneccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież i włamanie do jednej z zakrystii kościelnych. 20-latek pokonując zabezpieczenia dostał się do wnętrza, skąd zabrał m.in. naczynie liturgiczne i pieniądze. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Podejrzanemu może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z orneckiego komisariatu ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do miejscowej zakrystii. Zatrzymany to 20-latek, mieszkaniec gminy Orneta. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali też skradzione mienie.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna pokonując zabezpieczenia wszedł do środka zakrystii, a następnie zabrał naczynie liturgiczne, pieniądze i medalik. Na podstawie zebranych informacji oraz analizy zgromadzonego materiału policjanci wytypowali i jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

mk/in

Ładowanie odtwarzacza...