Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki i wagę elektroniczną trzymał w garażu. Węgorzewscy policjanci zabezpieczyli blisko 200 porcji amfetaminy

Skuteczna praca węgorzewskich kryminalnych pozwoliła udaremnić wprowadzenie do obrotu blisko 200 porcji amfetaminy oraz niewielkiej ilość marihuany. Policjanci w ubiegłym tygodniu zabezpieczyli narkotyki oraz pieniądze należące do 37-latka. Zakazane środki psychoaktywne i wagę elektroniczną mężczyzna trzymał w garażu. Wczoraj decyzją Prokuratora zastosowano wobec mieszkańca Węgorzewa dozór policyjny oraz zakaz opuszczenia kraju.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w ubiegłym tygodniu na terenie Węgorzewa. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że 37-latek może posiadać znaczne ilości narkotyków. Kiedy policjanci weszli do jego garażu, zauważyli mężczyznę, który trzymał w ręku wagę elektroniczną. Mieszkaniec Węgorzewa był wyraźnie zaskoczony wizytą kryminalnych. W trakcie przeszukania pomieszczenia funkcjonariusze znaleźli pudełko z suszem roślinnym oraz szklany słoik i woreczki z białym proszkiem. Wstępne badania laboratoryjne wykazały, że susz to marihuana, a biały proszek to amfetamina. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki, z których można było przygotować blisko 200 porcji amfetaminy. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli pieniądze oraz wagę elektroniczną.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Giżycku przedstawił zatrzymanemu zarzut dotyczący posiadania znacznych ilości narkotyków. W związku z powyższym zastosowano wobec 37–latka dozór policyjny oraz zakaz opuszczenia kraju. Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających w znacznej ilości grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

af/kw