Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Powód? Sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i narkotyki w aucie

Zarzut naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, niezatrzymania się do kontroli drogowej i posiadania narkotyków usłyszał 30-letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego. 19-letni pasażer też nie uniknął kłopotów, bowiem usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Obaj odpowiedzą teraz przed sądem za popełnione przestępstwa.

Kilka dni temu nocą policjanci nowomiejskiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem VW Golf. Jednak mężczyzna siedzący za kierownicą auta zlekceważył sygnały wydawane przez umundurowanych policjantów i rozpoczął ucieczkę. Funkcjonariusze przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych podjęli pościg za kierującym. Sprawca policyjnej interwencji nie reagował na polecenia wydawane przez mundurowych i uciekając przed nimi popełnił szereg wykroczeń naruszających przepisy ruchu drogowego m. in. jechał całą szerokością jezdni, od lewej do prawej, wyprzedzał na przejściu dla pieszych, zmuszał innych uczestników ruchu do zjeżdżania na pobocze stwarzając realne zagrożenie, wyłączał podczas jazdy światła mijania. Podczas ucieczki pasażer auta wyrzucał przez okno woreczki, które jak się później okazało zawierały substancje psychotropowe w postaci tabletek ecstazy.

 

Po kilkunastu kilometrach auto zatrzymało się w polu, a następnie wybiegło z niego 2 mężczyzn, którzy uciekli w kierunku lasu. Policjanci podjęli za nimi pościg. Funkcjonariusze zatrzymali 19-latka. Jak się okazało był to pasażer volkswagena. Podczas przeszukania auta policjanci znaleźli amfetaminę i marihuanę. Pracując nad tą sprawą kryminalni ustalili mężczyznę, który kierował autem. Jak się okazało, był to 30 – letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego.

 

Obaj mieszkańcy kierujący i pasażer zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. 30-latek usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, prowadzenia pojazdu pomimo orzeczonego sądowego zakazu oraz posiadania narkotyków. Za powyższe Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 5. Natomiast 19-latek odpowie przed sądem za posiadanie wbrew przepisom ustawy narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

lm/kw