Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Przytoczył” niesprawne auto na stację benzynową. Odpowie za kradzież paliwa

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież paliwa ze stacji benzynowej w Kętrzynie. Mieszkaniec miasta wsiadł w niesprawne auto i z pomocą kolegów dotarł na stację paliw. Po zatankowaniu, 25-latek nie dał rady uruchomić pojazdu, więc postanowił wypchać auto ze stacji. Pracownicy natychmiast powiadomili policję i ujęli sprawcę. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Kętrzyna, który jak się okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W piątkowy wieczór (01.11.2019) na stację paliw w Kętrzynie przyjechał, a raczej „przytoczył się” samochód osobowy marki Audi. Za kierownicą siedział 25-latek, a za samochodem dwóch kolegów wspomagających napęd. Kierujący zatankował auto za kwotę 25 złotych, po czym nie płacąc za paliwo, chciał wypchnąć ze stacji niesprawny pojazd. Pracownicy stacji ujęli sprawcę i natychmiast o całym zdarzeniu powiadomili policję.   
Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący audi z pomocą kolegów przepchał auto z pobliskich garaży na stację paliw. Po zatankowaniu  paliwa z jednego z dystrybutorów, zaczął przepychać swoje niesprawne auto w stronę wyjazdu ze stacji.  25-latek zapomniał o najważniejszym, a mianowicie o uregulowaniu należności za zatankowane paliwo. Ponadto okazało się, że w ogóle nie ma prawa jazdy, a pojazd nie posiada badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC. Teraz mieszkaniec Kętrzyna odpowie za kierowanie bez uprawnień. Nie uniknie także odpowiedzialności za kradzież paliwa.

(ab/rj)

Ładowanie odtwarzacza...