„Wpadł” podczas kontroli drogowej - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Wpadł” podczas kontroli drogowej

Szczycieńscy policjanci zatrzymali w sobotę 35-latka. Mężczyzna poszukiwany był 2 nakazami doprowadzenia wydanymi przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach oraz przez Sąd Rejonowy w Biskupcu. Ponadto okazało się, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mieszkaniec Szczytna został zatrzymany i zgodnie z decyzją sądu, trafił do zakładu penitencjarnego, gdzie odbędzie karę pozbawienia wolności w łącznym wymiarze 220 dni.

W sobotę (05.10.2019 r.) o godzinie 14:00 w Szczytnie na ulicy Śląskiej szczycieńscy policjanci podczas wykonywanych czynności służbowych zatrzymali do kontroli drogowej  kierującego fordem. Podczas sprawdzania danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że 35-latek poszukiwany jest przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności. Mieszkaniec Szczytna poszukiwany był zarówno przez Sąd Rejonowy w Biskupcu jak i przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach do odbycia łącznie kary pozbawienia wolności w wymiarze łącznym 220 dni m.in. za jazdę pod wpływem alkoholu. Dodatkowo na jaw wyszło, że kierujący posiada również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych ważny do maja 2020 r. wydany przez Sąd Rejonowy Malbork. 

35-latek został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej jednostki skąd następnie został przetransportowany do zakładu karnego, gdzie odbywać będzie karę pozbawienia wolności.

(aw/rj)