Posiadali narkotyki - zostali zatrzymani - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadali narkotyki - zostali zatrzymani

Olsztyńscy wywiadowcy zatrzymali 20-latka podejrzanego o posiadanie substancji odurzających. Policjanci zabezpieczyli ponad 60 gramów amfetaminy. Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Olsztyn:

W sobotę (05.10.2019) wieczorem funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na jednym z olsztyńskich parkingów zauważyli osobowe audi wraz z czterema pasażerami, których postanowili wylegitymować. W trakcie czynności mężczyźni zachowywali się nerwowo, czym wzbudzili podejrzenia funkcjonariuszy, że mogą posiadać substancje zabronione. Na widok policjantów, jeden z nich próbował schować podejrzany przedmiot pod siedzenie. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Przy 20-letnim pasażerze funkcjonariusze znaleźli woreczek foliowy z białym proszkiem oraz elektroniczną wagę, a pod siedzeniem kolejne foliowe zawiniątko. 20-latek przyznał, że są to narkotyki i że to on jest ich właścicielem.
Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 60 gramów narkotyków. Badanie narkotestem wykazało, że jest to amfetamina, której zgodnie z obowiązującym prawem posiadanie jest zabronione.
Mężczyzna, przy którym zostały znalezione nielegalne substancje został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 20-latkowi po przesłuchaniu został przedstawiony zarzut posiadania środków odurzających, za który grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Elbląg:

Policjanci z prewencji interweniowali wczoraj w jednym z domów na ulicy Królewieckiej w Elblągu. Tam zatrzymali 16-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. W mieszkaniu, w którym przebywał, policjanci znaleźli worek foliowy z suszem roślinnym. Testy wykazały, że była to marihuana i to w znacznej ilości - 100 gramów. Nieletni miał przy sobie także sporo gotówki. Został przewieziony do policyjnej izby dziecka w Gdańsku. Śledczy będą wyjaśniali skąd miał narkotyki oraz pieniądze.  Zatrzymany zostanie również przesłuchany w obecności opiekuna prawnego lub psychologa. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

(aj/js/rj)

  • zabezpieczone narkotyki