Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kilkanaście minut po zgłoszeniu policjanci odzyskali skradzioną torbę

Pewna para ukradła pozostawioną w wózku sklepowym torbę z pieniędzmi i dokumentami. Po kilkunastu minutach od zgłoszenia w tej sprawie zatrzymali ich policjanci ze szczycieńskiej jednostki. Para się przyznała, a utracone mienie zostało odzyskane. Za kradzież dokumentu kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (12.09.2019) 62-letni mieszkaniec gminy Szczytno poinformował funkcjonariuszy policji o kradzieży torby, w której były m.in. pieniądze w kwocie 200 zł oraz dokument tożsamości. Jak oświadczył mężczyzna, do kradzieży doszło na jednym z parkingów sklepowych na terenie miasta Szczytno. 62-latek przekazał będącym akurat w rejonie służbowym policjantom, że kradzieży dokonała kobieta poruszająca się na wózku inwalidzkim. Po kilkunastu minutach mundurowi zauważyli na terenie miasta kobietę, której wygląd pasował do opisu podanego im przez pokrzywdzonego. Kobieta była w towarzystwie mężczyzny, jak się później okazało – partnera, z którym dokonała przedmiotowej kradzieży.

Podczas przeszukania przy kobiecie ujawniono pieniądze w kwocie 200 zł w banknotach opisanych wcześniej przez pokrzywdzonego. Para przyznała się do dokonania kradzieży mienia. Dodatkowo wskazali oni miejsce, w którym porzucili torbę z pozostawionym w środku dowodem osobistym 62-latka. Mienie odzyskano, 44-latka oraz 31-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnej celi. 

Zatrzymanym postawiono zarzut kradzieży dokumentu stwierdzającego tożsamość. Oboje przyznali się do zarzucanego czynu. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

(aw/tm)