Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Do siedmiu razy sztuka... 29-latek odpowie za przestępstwo kradzieży

Mrągowscy policjanci zatrzymali 29-latka podejrzanego o to, że kilka razy ukradł alkohol w tym samym sklepie. Wartość skradzionego towaru wyniosła ponad 1300 zł. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

We wtorek (10.09.2019) pracownicy ochrony w jednym ze sklepów w Pieckach zaobserwowali mężczyznę, który próbował bez płacenia wynieść ze sklepu butelkę alkoholu o wartości 60 złotych. 29-latek został ujęty przez ochronę, która natychmiast poinformowała o zdarzeniu policję.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że nie było to jedyne zdarzenie z udziałem tego mężczyzny. Zapis monitoringu wykazał, że ten sam mężczyzna dzień wcześniej siedem razy przychodził do sklepu i kradł alkohol. Straty wyceniono na ponad 1 300 złotych. Kradzieże alkoholu, które nastąpiły w krótkim odstępie czasu potraktowane zostały jako jeden czyn - w tym wypadku przestępstwo, a nie wykroczenie.

Mężczyzna został przekazany policjantom i odwieziony do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko promil alkoholu. Wczoraj (12.09.2019) 29-latek usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

(dk/tm)