Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli pomóc starszej kobiecie zanieść zakupy do mieszkania… był to podstęp, aby ją okraść

Policjanci z Elbląga zatrzymali pewną parę. Ona 33-latka, on 35-latek. Wspólnie odprowadzili przypadkowo napotkaną starszą kobietę do jej mieszkania. Gdy byli już w środku, wykorzystali jej nieuwagę i zabrali złotą biżuterię. Policjanci zatrzymali oboje sprawców, którzy odpowiedzą teraz za kradzież. Może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku września br. pewna kobieta i mężczyzna obserwowali jeden ze sklepów na terenie Elbląga. Zauważyli tam starszą kobietę (swoją ofiarę), która miała problemy z poruszaniem się. Zadeklarowali swoją pomoc, aby odnieść siatkę z zakupami do jej mieszkania. Na miejscu wykorzystali chwilowe zamieszanie i ufność starszej kobiety, skąd zabrali jej złotą biżuterię. Następnego dnia sprawa trafiła na policję.

Po kilku dniach funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanych o to przestęsptwo oraz odzyskali skradzione przedmioty. Po sprawdzeniu danych osobowych w policyjnych systemach, okazało się, że 35-letni mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 12 miesięcy pozbawienia wolności za inne i podobne przestępstwa. Jego znajoma nie była do tej pory karana. Kobieta usłyszała również zarzut kradzieży. O wymiarze kary zadecyduje teraz sąd.

Policjanci przestrzegają przed wpuszczaniem obcych osób do mieszkań bez względu na to co te osoby oferują.

 

Kn/kw