Tymczasowy areszt wobec 29-latka - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt wobec 29-latka

29-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego najbliższe miesiące spędzi w więziennej celi. Policjanci podejrzewali go o kradzieże oraz przywłaszczenie. Co więcej, na początku września tego roku mężczyzna nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Na podstawie przedstawionego przez policjantów i prokuratora materiału dowodowego sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Policyjne dochodzenie przeciwko 29-latkowi zostało wszczęte pod koniec sierpnia tego roku. Wtedy też funkcjonariusze zaczęli docierać do osób pokrzywdzonych działaniem mężczyzny. Kryminalni podejrzewali 29-latka o kradzieże oraz przywłaszczenie cudzych rzeczy. Na początku września mężczyzna popełnił kolejne przestępstwo – tym razem nie zatrzymał się do policyjnej kontroli.

Zgromadzony materiał dowodowy okazał się wystarczający, by połączyć 29-latka z każdym z zarzucanych mu czynów. W miniony czwartek (05.09.2019) kryminalni ustalili, gdzie aktualnie może przebywać mężczyzna, postanowili więc go zatrzymać. Także tym razem podejrzany próbował uniknąć policyjnej kontroli - co jednak zakończyło się jego szybkim zatrzymaniem. Mężczyzna został doprowadzony do komendy, a policjanci wspólnie z prokuratorem wystąpili do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. W weekend zapadła decyzja, że najbliższe miesiące spędzi w więziennej celi. Czynności w tej sprawie trwają.

(js/tm)