Kontrole i pogadanki z harcerzami i kolonistami - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrole i pogadanki z harcerzami i kolonistami

Wakacje to czas obozów, kolonii i wyjazdów. To także czas wypoczynku, a więc i dobry moment na rozmowy o bezpieczeństwie. Po raz kolejny funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji W Gołdapi i Nowym Mieście Lubawskim wspólnie z innymi służbami w ramach działań „Bezpieczne wakacje” i kampanii MSWiA pn. ,,Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" zainicjowali kontrolne spotkania z dziećmi, spędzającymi czas wakacji na koloniach i obozach na terenie województwa.

Gołdap:

Policjanci z Gołdapi, jak co roku, podczas wakacje, wspólnie z przedstawicielami straży pożarnej, straży granicznej oraz pracownikami sanepidu, prowadzą kontrole ośrodków wypoczynkowych i obozowisk, w których odpoczywają dzieci i młodzież podczas wakacji.

Funkcjonariusze od początku lipca zawitali do harcerzy, kolonistów i obozowiczów w Stańczykach, Żytkiejmach i Bludziach Małych. Przedstawiciel Straży Pożarnej kpt. Bogdan Mielnik oraz pracownik sanepidu P. Ewa Bolewska skontrolowali warunki socjalno-bytowe i sanitarne, a policjanci i strażnicy graniczni rozmawiali z organizatorami i uczestnikami o bezpieczeństwie.

Na „zajęciach z bezpieczeństwa” funkcjonariusze poruszali tematy bezpiecznych form spędzania wolnego czasu w trakcie wakacji. Niezmiernie ważnym elementem rozmów z dziećmi było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą.

Zawsze i wszędzie warto promować bezpieczne zachowania na drodze…Dlatego też policjanci wypoczywającym dzieciom przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze będąc zarówno pieszym, rowerzystą, czy też pasażerem samochodu.

Trwają wakacje. Jednak dla policjantów to w dalszym ciągu czas intensywnej pracy na rzecz bezpieczeństwa osób wypoczywających w naszym regionie. W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” nowomiejscy policjanci wraz ze strażakami i pracownikiem sanepidu odwiedzili dzieci i młodzież wypoczywających na obozie harcerskim zorganizowanym na terenie Bazy Obozowej w Gaju.

 

 

Nowe Miasto Lubawskie:

Stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim w ramach prowadzonych działań „Bezpieczne Wakacje” spotykają się z uczestnikami zorganizowanego letniego wypoczynku na terenie całego powiatu nowomiejskiego. Od początku wakacji odbyło się już 10 takich spotkań.  Tym razem o bezpieczeństwie podczas wakacji mundurowi: policjanci i strażacy oraz pracownik sanepidu rozmawiali z uczestnikami obozu harcerskiego zorganizowanego przez Chorągiew Łódzką Hufca Radomsko na terenie Harcerskiej Bazy Obozowej w Gaju. Strażacy przeprowadzili z kadrą obozu szkolenie z łączności i przekazali im radiotelefony.

Tematem wiodącym spotkania z dziećmi było szeroko pojęte bezpieczeństwo: bezpieczne zachowania na drodze, w domu, na placu zabaw. Podczas wizyty omówiono zasady bezpiecznego wypoczynku przypominając szczególnie o zasadach dotyczących kąpieli w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na otwartych akwenach wodnych oraz przestrzegali przed pływaniem w miejscach niedozwolonych. Policjanci promując bezpieczeństwo nad wodą przekazali ratownikowi pracującemu na terenie bazy obozowej bojkę ratunkową. Obozowicze mieli okazję przypomnieć sobie reguły, których należy przestrzegać wypoczywając w lesie. Funkcjonariusze radzili także jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Stróże prawa starali się przekazać dzieciom, zarówno tym starszym, jak i tym młodszym jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc. W ramach treningu strażacy przeprowadzili ćwiczenia próbnej ewakuacji.

 

 

ab/lm/kw