Policjanci pomogli starszej kobiecie - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli starszej kobiecie

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie pomogli starszej kobiecie. Mieszkanka miasta miała problemy z pamięcią, nie znała swojego adresu zamieszkania i nie mogła dotrzeć do domu. Policjanci ustalili personalia 85 - latki. Dzięki właściwej reakcji i pomocy węgorzewskich mundurowych, kobieta szczęśliwie wróciła do domu.

Służba patrolowa każdego dnia stawia przed policjantami różne wyzwania. Czasami trzeba interweniować tam, gdzie dochodzi do zakłócenia ładu i porządku publicznego, czasami trzeba podjąć czynności służbowe wobec osób, które złamią prawo. Bywa jednak i tak, że policjanci wykazują zainteresowanie z pozoru zwykłą sytuacją, która jak się później okazuje, mogłaby skończyć się nieszczęśliwie.

Taką właśnie sytuację zastali wczoraj  (11.07.2019) około godziny 15:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie. Funkcjonariusze zostali powiadomieni o starszej kobiecie, która błąka się po ulicach miasta. We wskazanym rejonie policjanci  zastali staruszkę. Kobieta przekazała mundurowym tylko jak się nazywa, gdyż miała problemy z pamięcią i nie znała swojego adresu zamieszkania. Policjanci na podstawie tych szczątkowych informacji ustalili personalia 85-latki, a następnie odwieźli starszą panią do domu, gdzie przekazali ją rodzinie.

Właściwa reakcja i okazana pomoc węgorzewskich policjantów, być może zapobiegła nieszczęśliwym wydarzeniom.

gm/kw