Kontrole i pogadanki z harcerzami i kolonistami - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Gołdap

Kontrole i pogadanki z harcerzami i kolonistami

Wakacje to czas obozów, kolonii i wyjazdów. To także czas wypoczynku, a więc i dobry moment na rozmowy o bezpieczeństwie. Po raz kolejny gołdapscy funkcjonariusze wspólnie z pracownikami z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Gołdapi oraz innymi służbami w ramach działań „Bezpieczne wakacje” i kampanii MSWiA pn. ,,Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" zainicjowali kontrolne spotkania z dziećmi, spędzającymi czas wakacji na koloniach i obozach na terenie powiatu.

Policjanci z Gołdapi, jak co roku podczas wakacji, wspólnie z przedstawicielami straży pożarnej, straży granicznej oraz pracownikami sanepidu, prowadzą kontrole ośrodków wypoczynkowych i obozowisk, w których odpoczywają dzieci i młodzież podczas wakacji.

Funkcjonariusze od początku lipca zawitali do harcerzy, kolonistów i obozowiczów w Stańczykach, Żytkiejmach i Bludziach Małych. Przedstawiciel straży pożarnej kpt. Bogdan Mielnik oraz pracownik sanepidu pani Ewa Bolewska skontrolowali warunki socjalno-bytowe i sanitarne, a policjanci i strażnicy graniczni rozmawiali z organizatorami i uczestnikami o bezpieczeństwie.

Na zajęciach z bezpieczeństwa funkcjonariusze poruszali tematy bezpiecznych form spędzania wolnego czasu w trakcie wakacji. Niezmiernie ważnym elementem rozmów z dziećmi było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą.

Zawsze i wszędzie warto promować bezpieczne zachowania na drodze…Dlatego też policjanci wypoczywającym dzieciom przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze będąc zarówno pieszym, rowerzystą, czy też pasażerem samochodu.

ab/in

  • Policjant rozmawia z harcerzami na temat bezpiecznych zachowań podczas wakacji, którzy stoją w dwuszeregu
    Kontrole i pogadanki z harcerzami i kolonistami
  • Pracownik sanepidu, policjant, strażnik graniczny, strażak rozmawiają z młodzieżą, który siedzi przed nimi
    Kontrole i pogadanki z harcerzami i kolonistami