Próbna ewakuacja obozu harcerskiego na Polach Grunwaldzkich - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Ostróda

Próbna ewakuacja obozu harcerskiego na Polach Grunwaldzkich

Założenie było jedno, nadciąga nawałnica, której towarzyszy huraganowy wiatr. Komendantka obozu podjęła decyzję o ewakuacji harcerzy w miejsce bezpieczne. Na szczęście tym razem były to tylko ćwiczenia.

Wczoraj (10 lipca br.) odbyła się próbna ewakuacja uczestników jednego z największych obozów harcerskich w Polsce.

Komendantka obozu po otrzymaniu ze stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie informacji o nadciągającej nawałnicy, której miał towarzyszyć huraganowy wiatr podjęła decyzję o natychmiastowej ewakuacji obozowiska. Rozległ się alarm ewakuacyjny i już po 7 minutach od alarmu cała 1100-osobowa brać harcerska znajdowała się w bezpiecznym miejscu.

Próbny alarm był jednym z elementów wizyty służb mundurowych na Polach Grunwaldzkich. Podczas wizyty odbyła się też kontrola obozu pod kątem wymogów prawnych. Oprócz straży pożarnej, policji obóz kontrolowali przedstawiciele ostródzkiego sanepidu.  

Po ćwiczeniach policjanci i strażacy przeprowadzili z uczestnikami obozu pogadankę na temat bezpiecznego wypoczynku. Na najmłodszych uczestników obozu za zdyscyplinowanie i profesjonalne zachowanie podczas ćwiczeń czekała nagroda. Zuchy z wielką radością oglądały radiowozy służb mundurowych. Z wielkim zainteresowaniem rozmawiały też ze strażakami i policjantami o ich pracy i oglądały sprzęty wykorzystywane w codziennej pracy.

Wśród kadry obozu harcerskiego ostródzcy policjanci spotkali swoich kolegów- pasjonatów harcerstwa, którzy na co dzień pracują na posterunkach w Bielsko-Białej i Łodzi. Za namową podopiecznych ich opiekunowie na chwilę mundury harcerskie zamienili na mundury policyjne.

http://ostroda.policja.gov.pl/o15/aktualnosci/59608,Ostroda-Probna-ewakuacja-obozu-harcerskiego-na-Polach-Grunwaldzkich.html

ak/in