Po latach wrócili do szkoły… i chcieli ją okraść - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Po latach wrócili do szkoły… i chcieli ją okraść

Dwaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za włamanie do jednej ze szkół na terenie gminy Kiwity i kradzież sprzętu elektronicznego. Łupem sprawców padły m. in. laptopy, wideorejestrator i serwer. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę ponad 60 000 zł. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę (07.07.2019) po godz. 22:00 oficer dyżurny lidzbarskiej policji został powiadomiony telefonicznie o włamaniu do jednej ze szkół na ternie gminy Kiwity. Natychmiast w rejon zdarzenia został skierowany patrol interwencyjny. We wskazanym miejscu policjanci zastali pracownika ochrony. Mężczyzna powiedział, że zaniepokoiło go uruchomienie alarmu. Podczas sprawdzania budynku szkoły mężczyzna ujawnił wybitą szybę, przez którą próbował przedostać się młody mężczyzna. Pracownik ujął podejrzanego i przekazał 25-latka mundurowym. Podczas sprawdzania pomieszczeń budynku szkoły, w pomieszczeniu kotłowni policjanci zauważyli drugiego z podejrzanych. 19-latek próbował ukryć się przed funkcjonariuszami za hałdą węgla. Obaj mężczyźni w chwili zatrzymania byli pod działaniem alkoholu. W trakcie dalszych czynności za budynkiem szkoły policjanci znaleźli 3 laptopy. Kolejne 11 laptopów, serwer i wideorejestrator mundurowi znaleźli w zakrzaczeniach oddalonych 200 metrów od budynku szkoły. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę ponad 60 000 zł. Odzyskane przedmioty zostaną zwrócone właścicielom.

Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie dwóm mieszkańcom powiatu lidzbarskiego zarzutów kradzieży z włamaniem. Obaj przyznali się i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. Za kradzież z włamaniem 25- i 19-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(mk/tm)