Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wakacje w pełni, policjanci kontrolują miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży

Szczycieńscy oraz ostródzcy policjanci wraz ze strażakami oraz przedstawicielami sanepidu odwiedzają miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Dzięki nadzorowi prowadzonemu przez służby, mali turyści mogą czuć się u nas bezpiecznie i korzystać z uroków powiatu szczycieńskiego.

Szczytno:

Mając na uwadze przede wszystkim zmieniające się warunki pogodowe przedstawiciele służb ratowniczych sprawdzają warunki pobytu dzieci i młodzieży wypoczywających na świeżym powietrzu.

Organizatorzy obozów, które usytuowane są w lasach  i nad jeziorami są kontrolowani przez policjantów, strażaków oraz pracowników sanepidu co do właściwego przygotowania i prowadzenia wypoczynku.

W trakcie ostatnich dni sierż. szt. Tomasz Compa oraz asp. szt. Anna Walerzak odwiedzili ośrodki wypoczynku w Kierwiku, Piasutnie oraz Warchałach.

Funkcjonariusze przypomnieli o zasadach prawidłowego zachowania się w sytuacji zagrażającej życiu oraz zdrowiu. W ramach prowadzonych akcji „Bezpieczne Wakacje 2019” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze policji oraz straży pożarnej zwrócili uwagę na bezwzględne przestrzeganie zasad panujących nad wodą oraz w lesie, tak aby czas spędzony na obozie kojarzył się z miłym wypoczynkiem.    

Z kolei pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przedstawił zagrożenia występujące ze strony zwierząt m.in. kleszczy, nienaturalnie zachowujących się zwierząt oraz żmij zygzakowatych. Omówiono również jak postępować, aby uchronić się przed zarażeniem wścieklizną, kleszczowym zapaleniem mózgu, boreliozą czy też jadem.

Na koniec spotkania przekazane zostały numery telefonów, które należy wykorzystać w sytuacji pilnego skontaktowania się ze służbami oraz tematyczne ulotki pt. „Bezpieczeństwo w lesie” czy też „Bezpieczne wakacje”.

 • kontrole obozow harcerskich
 • kontrole obozow harcerskich
 • kontrole obozow harcerskich
 • kontrole obozow harcerskich
 • kontrole obozow harcerskich

Ostróda:

Urokliwa przyroda i piękne jeziora w powiecie ostródzkim powodują, że każdego roku wielu młodych ludzi przyjeżdża tu na letni wypoczynek. Nad ich bezpieczeństwem czuwają różne służby. W ramach działań pn. „Bezpieczne wakacje 2019” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu i strażakami odwiedzają uczestników i organizatorów obozów, kolonii i półkolonii zorganizowanych na terenie powiatu ostródzkiego.

Przedstawiciele służb przeprowadzają kontrole miejsc, w których wypoczywają najmłodsi. Ponadto spotykają się z dziećmi, aby rozmawiać z nimi o tym jak powinny się zachowywać w różnych sytuacjach i okolicznościach, by bezpiecznie spędzić wakacje.

Policjanci, strażacy i pracownicy sanepidu radzą jak zachowywać się w grupie, podczas groźnych zjawisk pogodowych, informują o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz mówią o szkodliwym działaniu środków psychoaktywnych i negatywnych skutkach kontaktu z tymi substancjami. Mundurowi zawsze też poruszają ważny temat dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przedstawiciele wszystkich kontrolujących służb mają jeden wspólny cel - przeciwdziałać różnym zagrożeniom, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie.

 

 

aw/ak/kw

 

 

Pliki do pobrania

 • 34.86 KB
  kontrole obozow harcerskich