Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy sternik bez uprawnień pływał po Jeziorze Bełdany

Policyjni wodniacy z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie zatrzymali kolejnego nietrzeźwego sternika. Tym razem na Jeziorze Bełdany patrol zwrócił uwagę na skuter wodny, który płynął niebezpiecznie. Okazało się, że 18-letni sternik nie posiada uprawnień, a do tego jest nietrzeźwy. Miał prawie promil alkoholu w organizmie. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend patrol wodny z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie zatrzymał, kolejnego już w tym sezonie, nietrzeźwego sternika. W sobotę (06.07.2019) policjanci pływali po Jeziorze Bełdany. Przed godz. 16:00, w okolicach miejscowości Kamień, patrol zwrócił uwagę na skuter wodny, który wykonywał niebezpieczne manewry. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Sternikiem okazał się 18-letni mieszkaniec Ostrołęki.

Mężczyzna przyznał się, że nie posiada patentu uprawniającego go do kierowania skuterem wodnym. Nie miał również dokumentów rejestracyjnych tego pojazdu. Za popełnione wykroczenia 18-latek ukarany został mandatem karnym w wysokości 600 złotych.

Policjanci sprawdzili też stan trzeźwości sternika. Badanie wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie. W tej sytuacji skuter przekazany został pasażerowi, który był trzeźwy i posiadał stosowne uprawnienia.

18-latek będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem mechanicznym w ruchu wodnym w stanie nietrzeźwości. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(asz/tm)