Z promilami i bez uprawnień na drogach regionu - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z promilami i bez uprawnień na drogach regionu

Kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 10 grozi 18-letniemu mieszkańcowi gminy Dywity. Mężczyzna kierował samochodem mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Ponadto nie miał uprawnień do kierowania, a pojazd aktualnych badań technicznych. Na kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi zdecydował się także 23-latek, który na trasie Orzysz-Klusy wjechał do rowu.

Lidzbark Warmiński

Wczoraj (tj. 16.05.2019),  kilka minut po północy w Lidzbarku Warmińskim na ul. Bartoszyckiej policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego hondą. Je powodem był fakt, że pojazd posiadał niesprawne światło oraz nie miał tylnej tablicy rejestracyjnej. Podczas kontroli drogowej, w trakcie rozmowy z 18-letnim kierującym, policjanci poczuli od niego zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 1 promil alkoholu. Podczas kontroli okazało się także, że 18-latek nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdem oraz samochód nie posiada wymaganego przepisami przeglądu technicznego.

Pisz

Wczoraj około godziny 19.00 na prostym odcinku drogi między miejscowościami Orzysz – Klusy do przydrożnego rowu wjechał pojazd osobowy marki VW Sharan. Samochodem poruszał się 23-letni kierowca oraz 22-letni pasażer. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu. Kierowca oraz pasażer trafili do szpitali. Wstępne badanie stanu trzeźwości wykazało, że każdy z nich miał po 2 promile alkoholu w organizmie.

Sprawdzając dane osobowe kierującego w policyjnych systemach informatycznych funkcjonariusze ustalili, że 23-latek złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Kierowca za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Przypominamy!

Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

bm/mb/in