Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla dwóch braci. Znęcali się nad matką i grozili sąsiadom

Tymczasowy areszt to środek zapobiegawczy zastosowany wobec dwóch braci, mieszkańców gminy Budry. 36 i 40 -latek zamiast opieki, zafundowali matce domowe piekło. Mężczyźni również przy użyciu siekiery i młota grozili sąsiadowi pozbawieniem życia oraz spaleniem samochodu.

Pod koniec kwietnia br. do Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie zgłosiła się mieszkanka gminy Budry. Kobieta w obawie o swoje życie i zdrowie złożyła zawiadomienie o przestępstwie, z którego wynikało, że dwaj synowie znęcają się nad nią psychicznie. 36 i 40-latek będąc pod działaniem alkoholu wszczynali  awantury domowe, wyzywali matkę słowami wulgarnymi i wyganiali z domu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, a sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Rodzina została objęta procedurą niebieskiej karty .

Również w kwietniu br. do węgorzewskiej komendy zgłosił się mieszkaniec gminy Budry i w obawie o swoje życie i zdrowie złożył zawiadomienie o przestępstwie. Z jego relacji wynikało, że sąsiedzi - 36 i 40-latek, grozili mu pozbawieniem życia, przy użyciu siekiery i młota. Ponadto agresorzy grozili mu również spaleniem samochodu. W tym przypadku sąd zastosował  środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Jak się okazało zastosowane środki zapobiegawcze okazały się nieefektywne i wyniku tego na wniosek węgorzewskich śledczych, prokurator zmienił środek zapobiegawczy i sąd wczoraj zastosował tymczasowy areszt wobec dwóch braci.

(af/rj)