Dostosujmy prędkość do warunków na drodze - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dostosujmy prędkość do warunków na drodze

Nie ma tygodnia, aby szczycieńscy policjanci nie zwracali uwagi na konieczność zachowania rozwagi podczas jazdy. Nie ma również tygodnia, aby na naszych drogach nie doszło do zdarzeń z udziałem pojazdów. Ponawiamy więc stały apel do użytkowników dróg. Rozwaga za kierownicą to bezpieczeństwo na drogach.

Wczoraj (14.05.2019 r.) parę minut przed godziną 14.00 dyżurny jednostki policji w Szczytnie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło na drodze krajowej DK-53 w miejscowości Jęcznik, gm. Szczytno. Według wstępnych ustaleń kierująca toyotą 75-latka na łuku drogi w kierunku Szczytna nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. Kobiecie nic się nie stało, badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierująca była trzeźwa.

75-latka za spowodowanie zdarzenia drogowego ukarana została mandatem.

Kierowco!

Dostosuj prędkość nie tylko do ograniczeń wyznaczonych znakami drogowymi, lecz także do warunków jazdy. Zgodnie z prawem o ruchu drogowym, kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem.

Kierujmy się rozsądkiem! Pomimo wielu apeli i grożącej kary nadal odnotowujemy przypadki kierujących, którzy nie stosując się do podstawowych zasad ruchu drogowego, ryzykują nie tylko swoje życie, ale również swoich bliskich i innych uczestników ruchu drogowego.

  • Samochód leży na boku, ujęcie od przodu
  • Samochód leży na boku, ujęcie od tyłu